NLB: I Zvezdin Šepa se upisao protiv Voše

Rezultat 84:63 pet minuta prije kraja, dopustio je treneru Crvene zvezde Svetislavu Pešiću da u igru ubaci i najmlađeg prvotimca Filipa Šepu.

NLB: I Zvezdin Šepa se upisao protiv Voše Izvor: MONDO

Momak rođen 1990. godine ubacio je na debiju u Pioniru poen za 87:71, a beogradski su pobijedili novosadske crveno-bijele pred 3.000 gledalaca. U 17. kolu NLB lige, Zvezda - Vojvodina: 87:73 (27:16, 19:21, 28:19, 11:17).

Pešićev tim slavio je i u Novom Sadu, ali mnogo teže, sa 82:81. Sa nova dva boda, crveno-bijeli će prenoćiti na prvom mjestu Jadranske lige, a ukoliko u derbiju kola u nedelju Zadar pobijedi Partizan, tu će i ostati bar do vanrednog 18. kola, koje je na programu u utorak, odnosno srijedu.

Zvezda u utorak gostuje u Splitu, a Partizan dan kasnije dočekuje Zagreb.

Kada se povrijedio prije 11 dana na meču protiv Šarlroa, Lorensu Robertsu je previđeno da će pauzirati mjesec dana, ali se Amerikanac oporavio brže nego što je očekivano i protiv Voše je zauzeo mjesto u petorci. Nije ga forsirao Pešić, krilni centar je igrao 20 minuta i ubacio pet poena.

Igrač utakmice bio je njegov zemljak, Andre Ovens. On je pogađao do 21. poena, a kada je ubacio trojku za 71:50 u trećoj četvrtini, a potom se bacio u reklame za jednu "ničiju" loptu, gledaoci u dvorani ustali su na noge i pozdravili ga ovacijama.

Zvezda je krenula žestoko i nije dozvolila pojačanoj Vojvodini, sa nekadašnjim košarkašem Hemofarma, Partizana i Makabija Vontigom Kamingsom da uđe u "egal duel". U 4. minutu bilo je 11:4, dva minuta kasnije 22:6, a 120 sekundi prije kraja poluvremena i 48:30.

Da koliko-toliko bude zanimljivo u nastavku, Novosađani su se izborili mini-serijom do poluvremena na koje se otišlo rezultatom 48:37.

Ipak, pauza nije zaustavila domaće. I u drugom poluvremenu, Zvezda je bila bolji tim i prednost je rasla do erupcije oduševljenja Ovenovim potezima...

ZVEZDA: Ovens 21, Štimac 11, Kešelj 11, Stević 9, Bjelica 8, Kikanović 6, Roberts 5 (20 min), Bakić 5, Marinović 4, Kovač 4, Milošević 2, Šepa 1.

VOJVODINA: Kamins 15, Borovnjak 13, Peković 9, Fišer 8, Bajić 8, Jovanović 5, Šutalo 5, Zdravković 3, Habus 3, Ljubotina 2, Popović 2, Radenković.

LABOVIĆ RAZNIO SPLIĆANE

FMP je do osme pobjede u NLB ligi stigao rutinski. U Železniku je u 17. kolu "pao" Split - 88:59 (26:17, 18:13, 19:21, 25:8).

Želja "pantera" da se iskupe za eliminaciju iz Evrokupa, ali i revanširaju "žutima" za nesrećni poraz iz prvog dijela prvenstva (64:68), bio je očigledan od početka utakmice.

Tako su već u prvoj četvrtini napravili značajnu prednost, od devet poena, koju su, osim u trećoj dionici, konastantno uvećavali.

Ubjedljivo najbolji na parketu, na kome je proveo 30 minuta, bio je Dragan Labović. Samo u prvom poluvremenu je postigao 20 poena, a do kraja je stigao do kote 27, uz 11 skokova.

Najbliži "pratilac" bio mu je Miroslav Raduljica sa 14 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Zadar - Partizan (18.30)

TABELA: Zvezda 15-2, Partizan 15-1, Hemofarm 12-4, Zadar 11-5, Cibona 11-5, Budućnost 10-6, FMP 8-9, Bosna 6-11, Split 6-11, Olimpija 6-10, Krka 5-11, Vojvodina 4-13, Zagreb 3-14, Helios 3-13.