NLB: Partizan (opet) pao u Zadru

"Pakao" Jazina je istorija, Zadar se preselio u novu dvoranu Višnjik, ali Partizan i dalje nema recept za pobjedu u tom dalmatinskom gradu.

NLB: Partizan (opet) pao u Zadru Izvor: MONDO

Zadrani su u derbiju 17. kola NLB lige savladali crno-bijele rezultatom 74:65 (19:14, 19:17, 18:21, 18:13), nanijevši im drugi poraz u tom takmičenju. Prethodno je Partizan poražen samo u "vječitom derbiju".

Iznenađenje utakmice bio je iskusni krilni centar Tomislav Ružić, koji je svih 18 poena postigao do sredine treće četvrtine. Prethodno je na samo dve od 16 utakmica NLB lige imao dvocifren učinak u napadu!

Malik Dikson zabilježio je 16 poena i pet asistencija, a Džulijus Džonson deset poena za domaći tim.

U taboru Partizana izdvojio se Uroš Tripković sa 21 poenom, ali je za trojku šutirao 2-8.

Stefon Lazmi dao je 11 koševa, dok je Slavko Vraneš upisao "dabl-dabl" sa po deset poena i uhvaćenih lopti. Milenko Tepić stao je na devet, a Novica Veličković na sedam poena.

Crno-beli su primili podnošljiv broj koševa, malo više nego što u posljednje vrijeme imaju običaj, ali su pali zbog slabe igre u napadu, najčešće bazirane na individualnim akcijama. Pogodili su tek četiri od 24 trojke (1-11 u prvom poluvremenu), a od ukupno 19 ofanzivnih skokova mnogi nisu pretočeni u poene.

Zadar se nalazio u vođstvu skoro svih 40 minuta. Partizan je vodio samo sa 4:3, a u drugom poluvremenu imao je par šuteva za izjednačenje. Sve u svemu, pobjeda domaćina nije ozbiljno dovedena u pitanje.

U 17. minutu bilo je 31:21 za Zadar, crno-bijeli su smanjili na 32:29, ali je Ružić do odlaska na odmor vratio na solidnih 38:31. Tripković i Veličković trojkama su smanjili na 42:41 u 25. minutu, ali tada se razigrao Dejan Ivanov...

Posljednju šansu da urade nešto više crno-bijeli su prokockali sredinom četvrte deonice, kada je Lazmi ušao u seriju blokada, ali je onda poželio da bude čovjek odluke i u napadu, pa je promašio dva šuta za rezultat 60:60.

Uslijedila je kazna u vidu serije domaćih od 7:0, u kojoj je Dikson dao koš uz slobodno bacanje, a Todor Gečevski trojku, što mu je bio jedini pogodak iz igre, ali u pravom trenutku - 67:58.

Ni igrači Zadra nisu bili sjajni, dosta su griješili i u samoj završnici, međutim, uhvatili su nekoliko važnih lopti poslije promašenih šuteva, a Partizan ni izbliza nije imao koncentraciju da to kazni.

Utakmicu u rasprodatom Višnjiku pratilo je više od 9.000 gledalaca. Bilo je primjera ultranacionalističke ikonografije, ali su uslovi za igru bili regularni i u njima Partizan ne može da traži izgovor za neuspjeh.

Jedini ozbiljan incident zabilježen je u 16. minutu, kada je sportski direktor crno-bijelih Dragan Todorić pogođen predmetom bačenim sa tribina.

Cijela klupa beogradskog tima preselila se na parket, a meč je nastavljen poslije dva-tri minuta pauze, kada je iza klupe postavljena zaštitna barijera. Nije jasno zašto tu nije bila od početka...

REZULTATI 17. KOLA:

Olimpija - Krka 73:77
(Golubović 26p, 8sk - Petrov 18p)

Budućnost - Cibona 82:74
(Micov 16p, Dašić 13p, 9sk - Anderson 30p, 12sk)

Zadar - Partizan 74:65

IGRANO U SUBOTU:

FMP Železnik - Split 86:59
Zagreb - Bosna 88:68
Crvena zvezda - Vojvodina 87:73
Hemofarm - Helios 80:70

TABELA: Partizan 15-2, Crvena zvezda 15-2, Hemofarm 13-4, Zadar 12-5, Cibona 11-6, Budućnost 11-6, FMP Železnik 8-9, Olimpija 6-11, Bosna 6-11, Krka 6-11, Split 6-11, Vojvodina 4-13, Zagreb 3-14, Helios 3-14.

PAROVI 18. KOLA: Split - Crvena zvezda (utorak), Bosna - Budućnost, Helios - Zadar, Cibona - FMP Železnik, Partizan - Zagreb, Krka - Hemofarm, Vojvodina - Olimpija (srijeda).