NLB: Kovač spriječio blamažu Zvezde!

Košarkaši Crvene zvezde iščupali su bodove u premijernom meču 18. kola NLB lige - 67:62 (26:10, 13:15, 15:21, 13:16) na splitskim Gripama.

NLB: Kovač spriječio blamažu Zvezde! Izvor: MONDO

Lider regionalnog takmičenja u prvih 15 minuta je pregazio domaću ekipu, poveo sa čak 24 poena razlike (37:13), da bi u finišu sačuvao živu glavu samo zahvaljujući uzastopnim trojkama Mirka Kovača!

Split je uhvatio priključak već sredinom treće četvrtine, kada je prišao na 45:41, a nešto više od dva minuta prije kraja utakmice imao je potpuno aktivan rezultat - 59:57.

"Žuti" su tada prokockali dva napada za izjednačenje ili prelazak u vođstvo, Kovač je pogodio trojku za 62:57, uzvratio mu je Siniša Štemberger, ali je Kovač još jednim pogotkom iza linije od 6,25 metara povisio na 65:60.

Mario Delaš potom je realizovao oba slobodna bacanja, a Lorens Roberts promašio trojku. Split je imao šansu da izbori produžetak, međutim, Amerikanac Edi Šenon bio je neprecizan. Napravljen je brz faul nad Andre Ovensom, koji je sa linije penala postavio konačan rezultat.

Kovač je sa 14 poena bio najefikasniji u timu Crvene zvezde, dok je Marko Marinović ubacio 13.

Štemberger je sa 18 poena predvodio Splićane, koji su u subotu izgubili od FMP Železnika 86:59 i usput ostali bez Antonija Granta, koji je raskinuo ugovor i otišao nazad u SAD.

(MONDO, foto: MN Press)