NLB: Pobjede Partizana i Hemofarma

Crno-bijeli u Pioniru igrali sa Zagrebom igru "mačke i miša", na kraju pobijedili sa 17 poena razlike (81:64). Umalo kiks Hemofarma u Novom Mestu.

NLB: Pobjede Partizana i Hemofarma Izvor: MONDO

Partizan i Crvena zvezda nastavljaju trku udvoje!

Crno-bijeli su pred oko 1.000 svojih navijača rutinski savladali Zagreb i poslije 18. kola NLB lige ostali izjednačeni na vrhu sa "vječitim rivalom" - 81:64 (28:17, 22:12, 9:20, 22:15).

Dva beogradska tima imaju skor 16-2, ali im već u subotu predstoje veoma teški mečevi: Partizan gostuje u Podgorici, dok crveno-bijeli dočekuju Cibonu.

Novica Veličković bio je centralna figura meča sa 21 poenom, 13 skokova, dvije asistencije, dvije ukradene lopte i ukupnim indeksom korisnosti 34.

Drugi strijelac tima - što mu se ne događa često - bio je kapiten Petar Božić sa 12 koševa, a Uroš Tripković je svih 11 postigao u prvom poluvremenu.

Crno-bijeli su trojkama Tripkovića i Veličkovića na kraju prve i početku druge četvrtine stekli prvu osjetniju prednost (31:17). Ona je ubrzo narasla na 39:19 i rutinski je održavana do odlaska na odmor.

Do pada u igri šampiona Srbije i Jadrana došlo je u drugih pet minuta treće četvrtine, kada je Zagreb serijom od 9:0 smanjio na "samo" 59:49. Gosti su potom promašili čak četiri šuta u jednom napadu, što je Veličković kaznio trojkom za 62:49.

Zatim je Partizan popravio odbranu, raspucao se Božić (ubacio četiri trojke iz šest pokušaja!) i uz asistenciju Lazmija i Vitkovca povećao na čak 75:53 u 36. minutu.

Hemofarm (14-4) se učvrstio na trećoj poziciji, sa po dvije pobjede više od Zadra i Cibone, zahvaljujući mukom osvojenim bodovima u Novom Mestu. Vrščani su pobijedili Krku minimalnom razlikom 75:74, iako su u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od 11 poena.

Milan Mačvan predvodio ih je sa 22 poena, Milivoje Božović dao je 18, a Stefan Marković 15. Hemofarm će kroz tri dana takođe biti na velikom ispitu, pošto putuje u Zadar.

Split - Crvena zvezda 62:67

TABELA: Partizan 16-2, Crvena zvezda 16-2, Hemofarm 14-4, Zadar 12-6, Cibona 12-6, Budućnost 11-7, FMP Železnik 8-10, Bosna 7-11, Olimpija (-1) 6-11, Krka 6-12, Split 6-12, Vojvodina (-1) 4-13, Helios 4-14, Zagreb 3-15.

PAROVI 19. KOLA (24. januar): Crvena zvezda - Cibona, FMP Železnik - Bosna, Budućnost - Partizan, Zadar - Hemofarm, Vojvodina - Krka, Olimpija - Split, Zagreb - Helios.