NBA: Boston "veze", Bajnam sam srušio Kliperse

Ekipa zvaničnog šampiona NBA lige, Boston, nastavila je pobjednički niz, pošto je u Majamiju savladala domaći Hit sa 98:83.

NBA: Boston "veze", Bajnam sam srušio Kliperse Izvor: MONDO

Seltiksi su tako upisali 35. trijumf ove sezone i šesti uzastopni, predvođeni Rejom Alenom, koji je duel završio sa 27 poena, uz po pet skokova i asistencija.

Odličnu partiju u pobjedničkom timu pružio je i Edi Haus, koji je protiv svog bivšeg tima upisao 25 pogodaka, od čega čak sedam trojki. Motivisani Haus je tako drugi put u poslednjih godinu dana zabilježio više od 20 poena na jednom meču i to opet protiv Majamija. Prvi put tu brojku prešao je na duelu u januaru 2008.

U ekipi domaćih, koji sada imaju skor 22-19, najbolji je bio Dvejn Vejd, najbolji igrač decembra, sa 25 poena, Dikvan Kuk dodao je 20, a Majkl Bizli 17 poena uz 11 skokova.

U gradskom derbiju u Los Anđelesu Lejkersi su ostvarili ubjedljivu pobjedu nad Klipersima - 108:97.

Endrju Bajnam bio je nerješiva enigma za komšije, prevodeći svoj tim sa 42 poena 15 skokova i četiri blokade.

Dvadesetjednogodišnji centar tako je postao prvi igrač Lejkrsa, izuzimajući Kobija Brajanta, koji je uspio da prebaci 40 poena na jednom meču još od marta 2003. godine, kada je to pošlo za rukom Šakilu O'Nilu na meču protiv Bostona.

Kobi Brajant okončao je duel "tripl-dabl učinkom" - 18 poena, 10 skokova, 12 asistencija, dok je Vladimir Radmanović upisao tek jednu asistenciju za samo pet minuta provedenih na parketu.

Klivlend je bio bolji od Portlanda (104:98) uz još jednu maestralnu partiju Lebrona Džejmsa, koji je zabilježio 34 poena i 14 skokova, dok je svesrdnu pomoć imao u Mou Vilijamsu, koji je ubacio 33 pogotka.

Aleksandar Pavlović na parketu je proveo 31 minut i za to vrijeme ostvario je učinak od šest poena, četiri skoka i četiri asistencije, uz jednu ukradenu loptu.

U ekipi Portlanda palicu je držao Brendon Roj sa 23 poena.

Nju Orleans je slavio pred svojim navijačima u duelu sa Nju Džersijem (102:92).

Kris Pol bio je centrlna figura meča sa 29 poena, devet skokova i osam asistencija, dok je odličnu partiju zabilježio i Predrag Stojaković, ugradivši u pobjedu 20 poena i 10 skokova za 39 minuta igre.

Kod Netsa, koji su stigli do četvrtog poraza zaredom, istakao se Vins Karter sa 20 poena i sedam uhvaćenih lopti.

Oklahoma je u gostima nadigrala Golden Stejt sa 122:121, i tako stigla do tek devete pobjede u sezoni. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Rasel vestbruk sa 30 poena, dok je Nenad Krstić upisao devet pogodaka i pet skokova.