NLB: Bosni pripala drama u Železniku!

Košarkaši Bosne savladali su poslije produžetka FMP u Železniku rezultatom 110:105 (93:93) u 19. kolu NLB lige.

NLB: Bosni pripala drama u Železniku! Izvor: MONDO

Najzapaženiji u taboru "studenata" bili su Nikola Vučurović sa 21 poenom, Ivan Ivanović se u pobjedu ugradio sa 18, dok je kapiten Goran Ikonić postigao poen manje.

Sa druge strane, Predrag Samardžiski i Mladen Jeremić su bili najefikasniji u domaćoj ekipi sa po 18 poena, dok su Dragan Labović, Miroslav Raduljica i Filip Čović ubacili po pet pogodaka manje.
Odličan sa 16 koševa bio je i Nemanja Protić.

Učenici Vlade Vukoičića više su željeli trijumf protiv "pantera" iako nije previše dobro krenulo za sarajevski tim. Ekipa iz beogradskog predgrađa je u prvom kvartalu kontrolisala igru i stekla prednost od osam poena. U drugih deset minuta, Bosna se prenula i smanjila zaostatak (minus tri), da bi nastavak utakmice donio potpuno izjednačenu igru.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, i razlika u korist bilo kog tima nije prelazila pet pogodaka. Sarajlije su ipak zaigrale nešto bolje u skoku, što je rezultiralo prednošću gostiju na isteku trećeg perioda – plus tri!

I onda u dramatičnoj završnici posledne četvrtine, šampion BiH imao je dva poena viška, ali je Filip Čović laganim polaganjem vratio stvari na početak.

Poslednji napad za pobjedu imali su gosti, međutim, kapiten Bosne Ikonić promašio je trojku pa se otišlo u produžetak. Ipak, susret u Bosninu korist prelomili su upravo Ikonić, sa nekoliko vezanih poena, te Suad Šehović, kome u odlučujućim momentima nije "zadrhtala ruka".

Bosna se sada izjednačila sa "panterima" na tabeli regionalne lige sa skorom od osam pobjeda i 11 poraza.