NLB: Partizan napred, ostali stoj!

Crno-bijeli pobijedili Budućnost 71:64 (24:15, 12:11, 11:19, 24:19) i ostali usamljeni na vrhu tabele. Porazi preostala četiri srpska tima.

NLB: Partizan napred, ostali stoj! Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana su se poslije poraza u Zadru vratili na pravi put, a trijumf Cibone nad Crvenom zvezdom omogućio im je da poslije 19. kola budu jedina ekipa sa čak 17 pobjeda.

Prevagu crno-bijelima u dvorani Morača donijeli su igrači iz centarske linije.

Stefon Lazmi zabilježio je 15 poena, a Novica Veličković i Slavko Vraneš po 12. Zajedno su promašili samo tri šuta iz igre, a imali su 13 skokova i osam blokada, od čega Vraneš šest!

Dvocifren učinak imao je još Milenko Tepić (11p), koji je početkom poslednje četvrtine postigao jednu od ključnih trojki. Kod Budućnosti je najbolji bio Ivan Maraš sa 20 poena, Vladimir Dašić je ubacio 15, a Nemanja Gordić 13.

U meču u kojem ni jedni ni drugi nisu bili raspoloženi za šut, Budućnost je vodila samo jednom - 2:0, da bi Partizan preuzeo kontrolu serijom od 13:0.

Šampion Srbije imao je maksimalnu prednost od 13 poena (30:17), Podgoričani su se žestoko borili do poslednjeg sekunda, ali su samo jednom prišli na manje od "minus četiri".

Gordić je treću četvrtinu završio trojkom za 47:45 i najavio preokret, međutim, Partizan se nije mnogo uzbuđivao, već je sa dvije serije od po 7:0 povećao na 61:50 i u 37. minutu imao riješen meč. Važnu trojku prvo je dao Tepić, a onda i kapiten Božić.

HEMOFARM PAO U ZADRU, FMP I VOŠA KUĆI

Svi ostali srpski timovi "slijedili" su negativan primjer Crvene zvezde, tako da će 19. kolo NLB lige za srpske timove ostati upamćeno kao najneuspješnije od početka sezone. Hemofarm je izgubio u Zadru, FMP na svom terenu od Bosne, a Vojvodina u Novom Sadu od Krke!

Vrščani su u Zadru imali deset poena prednosti na poluvremenu (48:38), ali su na kraju poraženi znatno ubjedljivije nego što je po igri trebalo - 89:75.

Domaćin je poslije dužeg vremena poveo u 34. minutu (66:63). U narednih nekoliko minuta Zadrani su napravili seriju 9:0 za vođstvo od 78:71, da bi igrači Hemofarma u završnici potpuno "pali" u odbrani i doživjeli mini-debakl.

Meč direktnih konkurenata za odlazak na Fajnal for odigran je u Jazinama, pošto je nova dvorana na Višnjiku rezervisana za Svjetsko prvenstvo u rukometu.

FMP Železnik izgubio je od Bosne 105:110 poslije produžetka, dok je regularnih 40 minuta završeno rezultatom 93:93.

I oslabljena Krka bila je suviše krupan zalogaj za Vojvodinu, koja je poslije nekoliko nedelja opet poslednja na tabeli - 76:77.

Slovenački tim imao je sigurnu prednost tokom većeg dijela utakmice, da bi Vontigo Kamings u poslednjem minutu donio Novosađanima minimalno vođstvo (72:71). Gosti su ipak manje griješili u penal-završnici i sa dva boda se primakli grupi renomiranih klubova u sredini tabele (FMP, Olimpija, Bosna).

REZULTATI 19. KOLA:

Budućnost - Partizan 64:71

Crvena zvezda - Cibona 76:79
(Roberts 16p, 9sk - Anderson 22p, 9sk)

Zadar - Hemofarm 89:75
(Gečevski 19p, 16sk, Stipčević 16p, 11as - Mačvan 19p, Marković 18p, 4ukr)

FMP Železnik - Bosna 105:110

(Samardžiski 18p, 11sk, Jeremić 18p - Vučurović 21p)

Zagreb - Helios 78:71
(Simon 29p - Džejkobson 26p)

Olimpija - Split 83:75
(Harington 27p - Šenon 20p)

Vojvodina - Krka 76:77
(Bajić 20p, 8sk, Kamings 16p - Šilds 21p)

TABELA:
Partizan 17-2, Crvena zvezda 16-3, Hemofarm 14-5, Zadar 13-6, Cibona 13-6, Budućnost 11-8, FMP Železnik 8-11, Olimpija 8-11, Bosna 8-11, Krka 7-12, Split 6-13, Zagreb 4-15, Helios 4-15, Vojvodina 4-15.