EVROKUP: Hemofarmu prijao produžetak

Hemofarm je trijumfovao na startu takmičenja u Grupi K Evrokupa. U Vršcu je savladan Azovmaš, poslije produžetaka - 84:74.

EVROKUP: Hemofarmu prijao produžetak Izvor: MONDO

Tokom većeg dijela utakmice je domaćin imao prednost, ali nije uspjevao da se odlijepi. Ukrajinski tim je svo vrijeme bio "u igri".

To je dovelo do neizvjesne završnice. U posljednji minut je Hemofarm ušao sa dva poena prednosti - 68:66.

Krstović je poslije ulaza želio da udvostruči prednost, ali ga je blokadom zaustavio Liščuk, koji je zatim i izjednačio - 68:68.

Odmah potom, Mačvan je bio siguran sa linije slobodnih bacanja (80:78), a gostima je preostalo dovoljno vremena da organizuju miran napad, koji je realizovao njihov najbolji igrač El Amin obezbjedivši produžetke - 70:70.

Međutim, Vrščani su u nastavku stegli odbranu, Azovmaš nije postigao koš tri minuta, a u napadu su "farmaceuti" bili sigurne "penaldžije" što im je obezbijedilo zalihu dovoljnu za rutinsku završnicu i na kraju ubjedljivih 84:74.

Najefikasniji u timu Stevana Karadžića bio je Milan Mačvan sa 24 poena, uz osam skokova, Bojan Krstović je postigao 15, Milivoje Božović 14...

Kod gostiju najbolji je bio Amerikanac Kalid El Amin - 20.