Šarlot ogrebao Lejkerse, Mo slomio Kingse

Ekipa Šarlota ne blista ove sezone (skor 19-26), ali uprkos tome posjeduje veliku izdržljivost, kao i provjereni recept za Lejkerse.

Šarlot ogrebao Lejkerse, Mo slomio Kingse Izvor: MONDO

Bobketsi su na gostovanju u Los Anđelesu savladali domaći tim poslije dva produžetka rezultatom 117:110 i tako im nanijeli peti poraz na šest posljednjih međusobnih duela.

Boris Dijao predvodio je goste iz Šarlota sa 23 poena i po devet skokova i asistencija, dok je Rejmond Felton upisao 21 pogodak, 11 uhvaćenih lopti i devet asistencija.

U timu domaćina, koje su prije Bobketsa u Los Anđelesu pobijedili samo Detroit i Orlando, standardno najefikasniji bio je Kobi Branat sa 38 poena, osam skokova i pet asistencija. Endrju Bajnam dodao je 24 pogotka uz 14 uhvaćenih lopti, dok je Vladimir Radmanović na parketu proveo sedam minuta, ali nije uspio da se upiše u strijelce.

Lejkersi (35-9) su igrali daleko ispod očekivanja, o čemu govori i podatak da su u prvoj četvrtini upisali svega 16 poena, što je najgori učinak u jednom kvartalu ove sezone.

Trener "žutih" Fil Džekson, čiji je tim prekinuo niz od četiri pobjede zaredom, odnosno ostvario 14. trijumfa u poslednjih 17 mečeva, nije se libio ni da "prozove" pojedince koje su loše igrali.

"Pau Gasolu je ovo, vjerovatno, bila najgora utakmica od kad je stigao u Lejkerse", kratko je prokomentarisao Džekson.

Španski reprezentativac je upisao 10 poena i sedam skokova, ali je iz igre imao mizeran šut 4-16.

Klivlend je nadigrao Sakramento sa 117:110, uz partiju života Moa Vilijamsa. Vilijams je u trijumf "ugradio" 43 poena, od čega sedam trojki, uz osam skokova i 11 asistencija, dok je broljantnu partiju pružio i Lebron Džejms.

Najbolji igrač Kavsa je duel završio sa 23 poena, 15 skokova i 11 asistencija, upisavši ukupno 20. "tripl-dabl" učinak u karijeri.

Njih dvojica bila su najzaslužnija za impresivan niz pobjeda kod kuće, koji se sada produžio na 21 duel.

Aleksandar Pavlović zabilježio je 12 poena, uz tri asistencije.

Kod gostiju iz Sakramenta najbolji je bio Kevin Martin sa 35 poena.