TOP 16: Peković i PAO rasturili Partizan

Panatinaikos nadoknadio pet poena minusa poslije prvog poluvremena i na krilima Nikole Pekovića deklasirao Partizan - 81:63 na startu Top 16.

TOP 16: Peković i PAO rasturili Partizan Izvor: MONDO

Nikola Peković prošle sezone je uglavnom bio nerješiva enigma za Partizanove protivnike. Došlo je vrijeme da crno-bijeli osjete kako je kada se crnogorski centar nađe na protivničkoj strani.

Panatinaikos je na startu Top 16 faze odolio Partizanovoj dalekometnoj paljbi i pobijedio rezultatom 81:63 (22:23, 14:18, 19:11, 26:11).

Crno-bijeli su u prvih 16 minuta ubacili čak devet trojki iz 11 pokušaja, ali poslije toga samo još jednu, dok je Peković sa 26 poena bio nezaustavljiva sila u reketu.

Kada je bio u igri, Slavko Vraneš je koliko-toliko uspijevao da ga sačuva, ali on je početkom četvrte četvrtine zaradio petu ličnu grešku i Duško Vujošević više nije imao rješenje za svog doskorašnjeg učenika.

Pored takvog Pekovića, bilo je dovoljno da ostali igrači Panatinaikosa pruže maksimum u fazi odbrane, a u napadu da ubace poneki koš. Jedino je još odskočio Vasilis Spanulis sa 15 poena.

Najefikasniji kod Partizana bio je Novica Veličković, ali je svih 13 poena dao u prvom poluvremenu. Stefon Lazme dao je 12, a Uroš Tripković deset poena.

Crno-bijeli će se naredne srijede u Pioniru sastati sa Lotomatikom, koja je u prvom kolu domaćin Unikahi.