TOP 16: PAO i Real na 3-0, Roma otpala

"Zeleni" dobili Lotomatiku sa 25 poena razlike, popravili skor na 3-0 i ostavili Partizanu i Unikahi da se bore za drugu poziciju u grupi G.

TOP 16: PAO i Real na 3-0, Roma otpala Izvor: MONDO

Panatinaikos je na svom parketu deklasirao Lotomatiku rezultatom 92:67 i tako već na polovini Top 16 faze praktično otpisao Rimljane iz trke za mjestima koja vode u četvrtfinale plej-ofa.

"Zeleni" su popravili skor na 3-0 i ostavili Partizanu i Unikahi da se bore za drugu poziciju, prvo u međusobnom okršaju u Malagi, a onda i u poslednja dva kola.

Lotomatika je u Atini odolijevala favoritu do pred kraj prvog poluvremena, ali je po završetku treće četvrtine već bilo "plus 19".

U meču koji je za standarde Evrolige bio prilično efikasan, nijedan igrač nije postigao više od 11 poena! Kod pobjednika su tačno toliko ubacili Vasilis Spanulis i Dru Nikolas, a kod gostiju Andre Hatson, Brendon Dženings i Rodrigo De la Fuente.

Dušan Kecman za deset minuta je postigao osam poena, uključujući koš sa više od pola terena u poslednjem sekundu utakmice, dok je Nikola Peković za 15 minuta zabilježio šest poena i pet skokova.

Pored Panatinaikosa, maksimalan učinak poslije tri kola ima još samo Real Madrid, koji je u četvrtak deklasirao Makabi. I Barselona je u grupi F slavila ubjedljivim rezultatom, ali tek poslije minimalnog vođstva Albe na poluvremenu - 85:69 (37:38).

Srpski veteran Aleksandar Nađfeji imao je najbolji statistički učinak u timu Albe. Postigao je 11 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Uz pet skokova i tri asistencije nanizao je čak sedam grešaka!

Fenerbahče je u grupi H izvojevao pobjedu kojom je oživio nade u plasman u četvrtfinale - 65:55 protiv Cibone u Zagrebu.

Lako se može ispostaviti da je to rezultat koji neće mnogo pomoći turskom timu, ali će skupo koštati Zagrepčane, koji bi se (očekivanim) trijumfom izjednačili na čelu tabele sa Montepaskijem i CSKA.

U dresu Fenerbahčea briljirao je iskusni krilni centar Mirsad Turkčan, dok je Gordan Giriček svom nekadašnjem klubu dao 12 poena (šut za trojku 0-5).