Krstićevi gromovi pogodili Dalas

Oklahoma, predvođena Nenadom Krstićem, savladala je na svom terenu ekipu Dalasa rezultatom 96:87.

Krstićevi gromovi pogodili Dalas Izvor: MONDO

Srpski reprezentativac imao je svoje veče upisavši 26 poena, šest skokova i po dve asistencije i blokade tokom 37 minuta na parketu, čime je zabilježio najbolju partiju ove sezone za ukupno 15. pobjedu svog tima.

Odličnu partiju prikazao je i ruki Rasel Vestbruk, postigavši "tripl-dabl" - 17 poena, 10 skokova i 10 asistencija, dok je Kajl Viver dodao još 18 poena za pobjednički tim.

U timu Dalasa odličnu partiju pružio je Dirk Novicki sa 28 poena, dok je DŽejson Teri završio meč sa 20 poena.

Krstić je na najbolji način iskoristio izostanak krilnih igrača Džefa Grina i Kevina Djurana.

"Bez njih dvojice u ekipi ostali igrači su dobili priliku da se dokažu. Ovo je bila odlična utakmica i velika pobjeda za nas", izjavio je Krstić poslije meča.

Za razliku od Krstića, Predrag Stojaković nije briljirao na gostovanju u Foledelfiji, iako je Nju Orleans slavio sa 98:91 i zabilježio peti trijumf u nizu.

Stojaković je upisao šest poena, tri skoka i asistenciju za 27 minuta igre, a najbolji je bio Dejvid Vest sa 30 poena i deset skokova. Kod poraženog tima Andre Igudala postigao je takođe 30 pogodaka.

Odličan meč viđen je u Majamiju, gdje je Klivlend nadigrao domaći Hit sa 107:100.

Veliki okršaj na parketu imali su najbolji igrači Lebron Džejms i Dvejn Vejd. Vođa Kavsa ubacio je 42 pogotka (šut iz igre 13-21, za tri 6-7, slobodna bacanja 10-10), uz osam skokova i četiri asistencije, dok je njegov blizak prijatelj Vejd odgovorio na drugoj strani sa 41 poenom, sedam uhvaćenih lopti i devet asistencija.

Veliki doprinos trećoj uzastopnoj pobjedi Klivlenda, koja je stigla poslije fantastične igre u posljednjoj četvrtini (31:18) dao je Mo Vilijams sa 30 poena, čime su Kavsi stigli do najboljeg skora u istoriji 47-12.

Aleksandar Pavlović vratio se na parket poslije tri nedjelje pauze zbog povrede članka, ali za šest i po minuta nije uspio da se upiše u strijelce.