NBA: Boston - Klvilend 15. put za redom - kec

Luda trka Bostona i Klivlenda za prvo mjesto na Istoku, a možda i u NBA ligi, nastavila se i u noći između petka i subote.

NBA: Boston - Klvilend 15. put za redom - kec  Izvor: MONDO

Koliko je bitno biti prvi pred plej-of, još jednom je dokazano...

Boston je u Gardenu dobio Klivlend rezultatom 105:94 i to je 15. put zaredom da je u tom duelu slavio domaći tim.

Bez povrijeđenog Kevina Garneta, šampioni su bili bolji tim naročito u drugom poluvremenu, a najbolji akter meča bio je Ol-star Seltik, Pol Pirs sa 29 poena. Rezervista Leon Pouv ubacio je neočekivanih 20 poena, uz 11 skokova za Boston, što je bilo sasvim dovoljno da se nadomjesti izostanak "Kej-Džija".

"Oba tima su jako dobra, a jako dobri timovi ne gube kod kuće", rekao je trener Bostona Dok Rivers, koji je pomalo zaboravio da su ih Los Anđeles Lejkersi ove sezone dva puta pobijedili, jednom u Bostonu.

I pored poraza, Klivlend je zadržao blago vođstvo sa skorom 48-13. Boston ima dva meča više i skor 49-14. Seltiksi vode sa 2:1 ove sezone, a do početka plej-ofa ostao je još jedan meč u Klivlendu, 12. aprila.

U polufinalu konferencije prošle sezone, Boston je dobio seriju sa 4:3, a nijedan tim nije pobijedio na gostujućem terenu.

Mo Vilijams bio je najefikasniji košarkaš Klivlenda sa 26 poena, pet više od prve zvijezde Lebrona Džejmsa. King Džejms šutirao je svega 5/15 iz igre, a kraj meča je čak presjedio na klupi, kada je postalo jasno da nema prostora za preokret.

Saša Pavlović igrao je četiri minuta i za to vrijeme uputio jedan šut za tri poena, bezuspješno.

U pobjedi Šarlota nad Atlantom (98:91), Vladimir Radmanović učestvovao je sa pet poena za 19 minuta sa klupe, a imao je i pet skokova.