NLB: I opet preokret Partizana

Splićani su u "Pioniru" vodili do 29. minuta, a onda su crno-bijeli dodali gas za 23. pobjedu - 83:73. Poraz FMP-a u Zagrebu.

NLB: I opet preokret Partizana Izvor: MONDO

I Splićani su se, kao i mnogi Partizanovi rivali ove sezone, ponadali da mogu da uzmu skalp šampionu. Ali su se i oni prevarili.

Nisu imali tako veliku prednost kao recimo Armani i Real Madrid u Evroligi, ili prije nekoliko nedelja Olimpija u NLB ligi, ali su u hali "Pionir" skoro konstantno vodili do 29. minuta.

Ipak, Partizan je slavio u 24. kolu regionalnog takmičenja - 83:73 (19:26, 18:14, 22:15, 24:18).

Ostvario je 22. pobjedu, koja mu nije bila potrebna, jer je još ranije obezbijedio pol-poziciju pred fajnal-for.

Ni umor, ni emotivno pražnjenje poslije nedavnog trijumfa u "Areni" nad Panatinaikosom, pa ni Splićani, nisu mogli da zaustave crno-bijele, koji su bili lišeni pomoći povrijeđenog Milenka Tepića. Ni trener Duško Vujošević nije imao pardona - igrao je u najjačem sastavu, nije odmarao iscrpljene vedete svog tima.

Poslije uvodnog vođstva domaćina 4:0, gosti su napravili seriju 10:0. U 15. minutu su imali najveću prednost - 31:23, ali je Partizan to uspio da anulira i povede 37:36, da bi se na odmor ipak otišlo rezultatom 37:40.

Splićani su uspijevali da odbiju napade šampiona sve do 29. minuta kada je Novica Veličković trojkom doveo svoj tim u vođstvo 54:53, zatim je i kapiten Petar Božić pogodio van linije 6,25 za 57:53, a ostalo je bilo pitanje rutine za crno-bijele.

Splićani su favorizovanom domaćinu parirali trojkama, pogodili su 13 iz 26 pokušaja, a pet ih je ubacio Mario Delaš, koji je bio i najefikasniji na meču - 21.

Međutim, ni crno-bijeli nisu zaostajali u dalekometnoj paljbi - 12/25. Prednjačili su Uroš Tripković (6/8) i Petar Božić (4/7).

Tripković i Veličković su postigli po 20 poena, Božić 14, Vraneš 12, Veseli i Lazme po 6 i Rašić 5.

Zagreb je na svom parketu pobijedio FMP - 83:77 (20:13, 23:23, 21:18, 19:23).

"Mravi" su tokom cijelog meča bili u vođstvu i zasluženo pobijedili.

Najbolji kod domaćina je bio Ante Tomić (22), ali je najefikasniji na utakmici bio igrač tima iz Železnika, Mladen Jeremić (25).