NLB: Cibona konačno pobijedila Partizan

Cibona je iskoristila prednost domaćeg terena i upisala pobjedu protiv Partizana u 25. kolu NLB lige - 66:58 (22:17, 18:17, 12:17, 14:7).

NLB: Cibona konačno pobijedila Partizan Izvor: MONDO

Hrvatski klub tako je prekinuo neuspješni niz protiv šampiona Srbije i regionalne lige, koji je brojao sedam mečeva bez pobjede.

Najbolji u ekipi trenera Duška Vujoševića bili su Milenko Tepić sa 15 poena, Stifon Lazme uknjižio je 12 pogodaka i sedam skokova, a Slavko Vraneš i Čedomir Vitkovac po 10 poena.

Kod Cibone istakli su se Alan Anderson sa 23 pogotka i pet uhvaćenih lopti, dok je Nikša Prkačin upisao 14 poena i osam skokova.

Crno-bijeli, koji su za razliku od Cibone izborili plasman među osam najboljih timova Evrolige, ove sezone, odlično su otvorili meč u Memorijalnom centru "Dražen Petrović" i poveli sa 14:4, ali su domaćini serijom 12:0 uspjeli da preokrenu rezultat.

Zagrepčani su nakon toga uspješno održavali prednost, koja je početkom trećeg kvartala iznosila "plus 14" (50:36), ali je Partizan ubrzo nakon toga iskoristio seriju promašaja Cibone, uspio da uhvati priključak i na kratko preuzme vođstvo.
76 80
Crno-bijeli, koji su u Zagrebu nastupali bez lakše povrijeđenog Novice Veličkovića, nanizali su 15 poena zaredom u drugoj polovini trećeg perioda i u 29. minutu stigli do prednosti od 51:50.

Neizvjesnost je potrajala još pet minuta (55:55), ali su domaćini serijom 7:0 i definitivno odlučili pitanje pobjednika.

Partizan je do kraja meča preko Žarka Rakočevića i Aleksandra Rašića pokušao da sustigne protivnika, ali su Anderson i drugovi uspješno sačuvali prednost, koja im je omogućila da trijumfuju i osiguraju drugu poziciju uoči završnog turnira NLB lige.

Trener Partizana Duško Vujošević čestitao je Ciboni na zasluženoj pobjedi i ocijenio da njegova ekipa nije odigrala meč do kraja.

"Mi nismo odigrali punih 40 minuta, dopustili smo velike serije i nismo kontrolisali ritam. Kod neriješenog rezultata dvije lopte smo dali protivniku, a u gostima se to ne oprašta", rekao je Vujošević, čiji je tim poklekao u Zagrebu poslije tri uzastopne pobjede u Memorijalnom centru "Dražen Petrović".

Strateg Cibone Velimir Perasović naglasio je da je njegova ekipa odigrala "ključnu utakmicu".

"Ovom pobjedom ostvarili smo najvažniji cilj sezone. Igrali smo protiv jedne od najboljih ekipa koje su prošle kroz ovu dvoranu ove sezone. Imali smo dobrih, ali i loših momenata. Protiv timova koji igraju pametno i tvrdo, teško je igrati", istakao je Perasović.

Partizan na vodećoj poziciji ima skor 22-3, dok je Cibona druga sa 19 pobjeda i šest poraza.

Vojvodina - Hemofarm 66:72

TABELA: Partizan* 22-3, Cibona* 19-6, Crvena zvezda* 19-6, Hemofarm* 18-7, Zadar 16-9, Budućnost 14-11, Bosna 11-14, FMP 10-15, Olimpija 10-15, Split 10-15, Krka 8-17, Helios 7-18, Zagreb 7-18, Vojvodina 4-21.