NLB: Partizan dobio, Duško zadovoljan

Partizana završio posao u ligaškom dijelu NLB lige, na prvom mjestu i sada u miru mogu da se spremaju za CSKA .

NLB: Partizan dobio, Duško zadovoljan  Izvor: MONDO

U posljednjem meču za bodove u regionalnoj ligi, crno-bijeli su u srijedu u Pioniru rutinski nadigrali sarajevsku Bosnu - 86:75 (14:19, 25:22, 26:17, 21:17) i poslije 26 odigranih kola ovjerili prvo mjesto sa skorom 23-3.

Ko će biti protivnik zvaničnom šampionu NLB lige u polufinalu Fajnal for turnira (17. - 19. april), koji će po svemu sudeći biti organizovan u Areni, biće poznato kada u četvrtak i subotu svoje mečeve odigraju Cibona, Crvena zvezda i Hemofarm.

Ukoliko sva tri preostala učesnika F4 turnira pobjede rivale, Partizan će se borbi za finale sastati sa Vrščanima.

Do pobjede nad Bosnom, poslije rezultatski nebitnog poraza u Zagrebu od Cibone prošle subote, tim Duška Vujoševića došao je angažovanom igrom u trećoj četvrtini, u kojoj je od rezultata 39:45 u 22. minutu, očas posla došao do nedostižnih 62:56 u 30. minutu. U tom periodu igre, Uroš Tripković postigao je deset od 12 poena na meču.

Do kraja susreta, Bosna koju predvodi Vlada Vukoičić nije ozbiljnije prišla favoritu, a u jednom trenutku (36. minut) na semaforu je bilo i "plus 16" - 77:61.

Kao i u prvom duelu u Sarajevu, koji je Partizan dobio sa 72:68, najbolji pojedinac u crno-bijelom bio je Stefon Lazme. Ovog puta meč je završio sa 15 poena, za 26 minuta u igri, najviše od svih Partizanovih igrača. Ujedno, Vujošević je u igru ubacio svih 12 košarkaša koje je imao na raspolaganju i svako je ubacio bar poen.

Posljednji na meču i svoj jedini, sa linije slobodnih bacanja ubacio je Vukašin Aleksić za 86:75, pred malo dužu selidbu iz Pionira u Arenu, gdje će Partizan (svi se nadaju bar dva puta) ugostiti CSKA, a potom zajedno sa Crvenom zvezdom organizovati F4 turnir NLB lige.

Najbolja skakačka ekipa NLB lige i Top 16 faze Evrolige je i ovog puta nadskočila rivala. Partizan je imao 30, a Bosna 23 skoka.

PARTIZAN: Lučić 2, Tripković 12, Rakočević 10, Aleksić 1, Vitkovac 7, Veseli 7, Milošević 2, Rašić 10, Tepić 11, Vraneš 4, Božić 5, Lazme 15.

U timu Bosne, najbolji su bili Đorđević (14 poena),Šehović (14), Vučurović (14), Ivanović (13), Miljan Rakić (7)...

Crno-bijeli, zahvaljujući između i porazu od Cibone u 25. kolu, nisu ponovili prošlogodišnji uspjeh, kada su ligaški dio završili sa skorom 24-2, ali su nadmašili prethodne rezultate: 20-6 (2006/07), 20-6 (2005/06), 20-10 (2004/05). Ipak, i 23-3 bilo je sasvim dovoljno za prvo mjesto na tabeli, koje donosi još osam evroligaških bodova, koji se računaju za dobijanje ugovora sa EL.

"Teško je igrati utakmice koje su unaprijed dobijene. Nama je koristila ovakva utakmica koja je bila teška u nekoliko segmenata, jer su dobro i šutirali i menjali odbrane i držali duže loptu. Mi završavamo regularni dio sezone ovog takmičenja kao ubjedljivo prvi i nadam se da ćemo odbraniti titulu čiji smo nosioci", podvukao je Vujošević.

PAROVI I REZULTATI 26. KOLA NLB LIGE:

Partizan - Bosna 86:75

Hemofarm - Split (četvrtak, 17.30)

Zadar - Vojvodina (petak, 19.00)

Zagreb - Olimpija (subota, 18.00)

Budućnost - Crvena zvezda (subota, 19.00)

Krka - FMP (subota, 20.00)

Helios - Cibona (subota, 18.00)

TABELA: Partizan 23-3, Cibona 19-6, Crvena zvezda 19-6, Hemofarm 18-7, Zadar 16-9, Budućnost 14-11, Bosna 11-15, FMP 10-15, Olimpija 10-15, Split 10-15, Krka 8-17, Helios 7-18, Zagreb 7-18, Vojvodina 4-21.

( MONDO, foto: MN Press)