NBA: Dvejn Vejd ruši rekorde

Još jedan rekord Dvejna Vejda i još jedna pobjeda Majamija. NJoćas su savladali Memfis 94:82.

NBA: Dvejn Vejd ruši rekorde Izvor: MONDO

Nije najbolji strijelac NBA lige bio svjestan da je sa 27 poena u pobjedi nad Memfisom stigao do 2.064 poena u sezoni čime je za 24 poena već nadmašio prethodni najbolji učinak (2005/06).

"To je ono što nam je trebalo, to je ono što smo se dogovorili u svlačionici", izjavio je Dvejn Vejd ne želeći sebe da stavlja u prvi plan.

On je dodao još osam asistencija protiv Grizlija, za koje su kao rezerve igrali Marko Jarić i Darko Miličić. Srpski bek je za nepunih 13 minuta imao šest poena i skok, a centar za 14 i po minuta devet poena, pet uhvaćenih lopti i asistenciju.

Majami je osmi put u sezoni zadržao protivnika na manje od 85 poena i, naravno, osmi put pobijedio - 94:82. To je bio prvi poraz Memfisa od Majamija u posljednje četiri utakmice.

Filadelfiji su bili potrebni dodatnih pet minuta za impresivan završetak turneje po Zapadnoj obali.

Andre Miler sa 27 poena i deset skokova bio je najzaslužniji za uspjeh u Portlandu - 114:108 (98:98). Njegov imenjak Iguoadala, junak nedavnog trijumfa nad Lejkersima, i Tadeus Jang dodali su po 25 poena.

Time su Sikserski zabilježili tri pobjede na posljednjih pet utakmica na gostovanjima.

Grent Hila je tokom cijelog meča protiv Denvera "tražio" šut, ali nije mogao da ga nađe. Sve do onda dok to nije bilo najpotrebnije.

Pogodio je sa tri-četiri metara 58,6 sekundi prije kraja, a zatim i slobodno bacanje 6,2 prije sirene za pobjedu njegovog Feniksa - 118:115.

"Čini mi se da su to jedini šutevi koje sam pogodio", istovremeno je bio srećan zbog pobjede i nezadovoljan svojom igrom Grent Hil iako je bio najefikasniji kod domaćina sa 23 poena, uz deset skokova i pet asistencija, dok je na drugoj strani Karmelo Entoni dao 29.

U noći između ponedeljka i utorka nije bilo iznenađenja. Atlanta je lako savladala Minesotu kod kuće, kao i Boston Kliperse, dok su, doduše uz dosta napora, očekivano na gostovanjima slavili Orlando u Njujorku i Čikago u Vašingtonu.

ISTOK

IDU U PLEJ-OF: Klivlend 57-13, Boston 54-18, Orlando 52-18, Atlanta 42-29, Majami 38-32, Filadelfija 36-33, Detroit 34-35, Čikago 33-38.

OTPADAJU: Šarlot 31-39, Milvoki 31-40, Nju Džersi 30-40, Indijana 29-42, Njujork 28-42, Toronto 25-45, Vašington 16-56.

ZAPAD

IDU U PLEJ-OF: LA Lejkers 55-14, Hjuston 47-25, San Antonio 45-24, Denver 45-26, Nju Orleans 44-25, Juta 43-26, Portland 44-27, Dalas 42-28.

OTPADAJU: Finiks 39-31, Golden Stejt 25-45, Oklahoma 20-50, Minesota 20-51, Memfis 17-53, LA Klipers 17-54, Sakramento 15-55.