Njujork pobjeđuje u nizu, Sparsi na "koti 30"

Poslije lošeg početka sezone, Niksi "vezali" peti trijumf, protiv Feniksa (98:96). Šesti u posljednjih sedam utakmica. Toni Parker "vukao" Sparse.

Predvođeni Karmelom Entonijem (29p, 16 sk), Niksi su zabilježili i petu uzastopnu pobjedu, nad Sansima, poslije produžetka, 98:96. Gostima nisu pomogli ni Goran Dragić (28p, 8 sk, 4 as) i Leandro Barbosa (21p).

Poslije prvog poluvremena, u kojem je Njujork poveo i sa 14 poena prednosti, Sansi su u završnim momentima četvrte četvrtine izjednačili poenima Leandra Barbose sa bacanja (92:92).

U ne previše efikasnom produžetku, Niksi su uspjeli da postignu dva poena više (6:4) i ostvare pobjedu koja će im poslužiti kao stimulans da nastave da igraju dobro. "Radimo, idemo meč po meč. Polako se stvari slažu kako mi hoćemo. Nastavićemo da radimo dobro", rekao je Entoni poslije utakmice.

Niksi su se trijumfom izjednačili po skoru sa Bruklinom (15-22), na diobi osmog mjesta Istočne konferencije. Blizu je i Šarlot, sa porazom manje.

Isticanja vrijedan rezultat ostvarili su i Sparsi, koji su prethodne noći postali prvi tim koji je ove sezone stigao do 30. pobjede, u Nju Orleansu (101:95). Najbolji u redovima vicešampiona NBA lige bio je Toni Parker, sa 27 poena, a pratio ga je Tim Dankan , sa 18.

Zanimljivo je da je Dankan morao da ranije završi meč zbog faulova prvi put poslije skoro četiri godine!

Pelikane je predvodio Entoni Dejvis (22p, 11 sk, tri blokade) i čak uspio da "povuče" saigrače do vođstva, sredinom četvrte četvrtine (87:86).

Toni Parker priznao je da je bio "napadački raspoložen" poslije utakmice.

"Kada sam vidio da Tim Dankan izlazi iz igre, znao sam da ću biti agresivan i da ću morati da kreiram i za sebe i za saigrače", rekao je Francuz.

Prethodne noći na terenu je bio i Miroslav Raduljica, u ubjedljivom porazu Milvokija od Toronta (94:116).

Juta - Denver 118:113

TABELA ISTOKA: Indijana 29-7, Majami 27-10, Toronto 19-17, Atlanta 20-18, Vašington 17-19, Čikago 17-19, Detroit 16-22, Njujork 15-22, Bruklin 15-22, Šarlot 15-23, Klivlend 13-24, Boston 13-26, Filadelfija 12-25, Orlando 10-28, Milvoki 7-30.

TABELA ZAPADA: San Antonio 30-8, Portland 28-9, Oklahoma 28-9, Klipersi 26-13, Hjuston 25-14, Golden Stejt 25-14, Dalas 23-16, Finiks 21-16, Denver 19-18, Minesota 18-19, Memfis 17-19, Nju Orleans 15-22, Lejkersi 14-23, Sakramento 13-22, Juta 13-26.

(MONDO, foto: Beta/AP/Frank Franklin II)