Radnički ispustio Albu!

Radnički imao napad za pobjedu nad favoritom iz Berlina, ali je ipak izgubio, u produžetku, 75:85.

Dugo će žaliti igrači, treneri i navijači Radničkog za šansom koju su propustili u srijedu uveče.

Igrači Miroslava Nikolića nisu uspjeli da sačuvaju mir u završnici duela sa osmostrukim šampionom Njemačke. Izgubili su, iako su minut prije kraja imali poen prednosti, a potom i dva, u dva navrata.

RADNIČKI - ALBA 75:85 (19:25, 21:9, 12:18, 19:19, 4:14)

Trojkom Stefana Birčevića, 59 sekundi prije isteka četvrte četvrtine, Kragujevčani su poveli 69:68. Isti igrač je potom, 41 sekundu prije kraja, izveo dva slobodna bacanja i iskoristio samo prvo, za 70:68...

Nažalost, Alba je znala kako da se vrati.

Birčević je ubrzo, poput Marka Marinovića, morao da napusti igru zbog pet ličnih grešaka, a gosti su poenima Redžija Redinga sa bacanja izjednačili na 71:71.

Dušan Mlađan je organizovao posljednji napad Radničkog, ali je dugo držao loptu i potom je bez ideje predao Stefanu Joviću, da pogodi trojku sa deset metara. On to nije učinio, pa je meč otišao u produžetak, u kojem je Alba bez mnogo trzavica izvojevala drugu pobjedu u drugoj fazi Evrokupa.

Meč je, stoga, nastavljen u produžetku, u kojem su domaći imali malo šansi bez isključenih Birčevića (14p, 3/4 za tri, 5 sk) i Marka Marinovića (15p, 4 sk, 8 as).

Alba nije sebi dozvolila da ponovo strepi, pa je u dodatnom periodu ubacila 14 poena, a domaćin samo četiri. Najefikasniji igrač gostujućeg tima bio je nekadašnji plejmejker Igokee Klif Hemonds, sa 21 poenom i četiri skoka.

Njemački predstavnik ostvario je drugu pobjedu u drugoj fazi Evrokupa, a Radnički doživio i drugi poraz. U narednom kolu Kragujevčani će se suprotstaviti Strazburu, u Francuskoj (22. januara).

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Bongarts/Alexander Hassenstein)