Dženkins načeo, saigrači dokusurili Olimpiju

Košarkaši Crvene zvezde Telekom bez većih problema savladali tim iz Ljubljane, 87:62. Američki bek ponovo zablistao protiv slovenačkog viceprvaka.

Košarkaši i navijači Olimpije dobro će ove sezone upamtiti ime i prezime Čarlsa Dženkinsa.

Američki bek postigao je jesenas u Ljubljani koš za tijesnu pobjedu Crvene zvezde, a u nedjelju uveče, u pretposljednjem meču 17. kola, zaslužio skandiranje oko 3.000 posjetilaca "Pionira". Ubacio je 23 poena, čak 19 u prvom poluvremenu:

CRVENA ZVEZDA TELEKOM - OLIMPIJA 87:62 (22:17, 24:19, 16:14, 25:12)

Tim Dejana Radonjića je trijumfom produžio seriju pobjeda u regionalnoj ligi, pa će naredno kolo i gostovanje Solnoku (25. januar) dočekati sa skorom 14-3.

Utakmicu u "Pioniru" uživo je posmatrala i grupa od 50 navijača Olimpije, pristigla iz Ljubljane.

U hali je bio i selektor reprezentacije Srbije, Aleksandar Đorđević.

Umjesto "precrtanog" Blejka Šilba, član ekipe Crvene zvezde bio je talentovani kadet Vojislav Stojanović (16 godina). Čak je i obukao dres sa brojem otpisanog Amerikanca, "33", nastupio u posljednjih 65 sekundi i postigao posljednji poen.

Radonjić je pružio priliku svim igračima, pa su kraj utakmice na terenu dočekali i krilni centar Marko Tejić i plejmejker Nikola Rebić. Uz Dženkinsa, najefikasniji igrač domaćih bio je Boban Marjanović.

Među gostima se istakao nervozni centar Aleks Stivenson (13 p), koji je tokom prvog dijela meča kažnjen i tehničkom zbog guranja sa (takođe sankcionisanim) Raškom Katićem dok je igra bila prekinuta.

Kao što rezultat po četvrtinama i pokazuje, veća borba dva tima viđena je u uvodne dvije četvrtine. Već sredinom drugog poluvremena nikakve neizvjesnosti nije bilo.

Gosti su došli u Beograd riješeni da "pokažu zube" favoritu, ali su drugi i posljednji put na meču poveli u petom minutu, košem centra Alena Omića (12:11).

Neposredno prije tog koša, u igru je ušao Čarls Dženkins. Poslije sedam minuta i 45 sekundi, dvorana je u njegovu čast skandirala "Đenka, Đenka...".

Američki bek je u međuvremenu postigao čak 19 poena, bez promašaja za dva (7/7) i uz četiri ukradene lopte! Kada je zatražio izmjenu, crveno-bijeli su već vodili 34:21 (13. minut).

Meč je u tom trenutku prelomljen, a posljednji "trzaj" Olimpije i seriju poena za 28:34, domaći su poništili poenima Ivana Radenovića i Bobana Marjanovića (46:36 na poluvremenu)

Domaći su drugo poluvrijeme iskoristili za šuterski trening i pogodili pet od 11 trojki, uz 61 odsto uspješnosti za dva poena (30/49).

ZVEZDA: Rebić, Lazić 2, Blažič 7, Simonović 3, Marjanović 18 (7/9 za dva, 8 sk), Radenović 11, Katić 9, Tejić, Nelson 7, Dženkins 23 (9/11 za dva, 5 sk, 4 as, 4 ukr), Stojanović 2, Dragićević 5.

OLIMPIJA:
Džekson 4, Rupnik 2, Marineli 2, Joksimović 3, Brodnik 4, Salin 12, Gailijus 6, Bubnič, Omić 11 (9 sk), Drobnjak 5, Stivenson 13.

Cibona - Budućnost 65:55

TABELA: Crvena zvezda Telekom 14-3, Cedevita 13-4, Partizan 12-4, Cibona 11-6, Budućnost 11-6, Igokea 9-8, MZT Skoplje 7-10, Krka 7-10, Radnički 7-10, Mega Vizura 6-11, Olimpija 6-11, Široki 5-12, Solnok 5-12, Zadar 5-11.

PAROVI 18. KOLA: Olimpija - Radnički, Solnok - Crvena zvezda Telekom, Mega Vizura - Zadar, Cedevita - Cibona, Igokea - Krka, Budućnost - Široki (subota), Partizan - MZT (ponedjeljak)

(MONDO, foto: MN Press)