ACB: Niko, niko kao Real

Madriđani postali prva ekipa u istoriji španskog prvenstva koja je završila prvi deo sezone bez poraza. U nedjelju su pobijedili Unikahu, 88:67.

Poraz od CSKA nije poremetio igrače "kraljevskog kluba". Naprotiv, skoncentrisani su kao i prije, spremni da u svakom meču "zatrpaju" koš protivnika.

U nedjelju su u Madridu stradali gosti iz Andaluzije:

Real - Unikaha 88-67 (27:18, 25:19, 12:12 24:18)

"Kraljevići" su tako postali prvi tim u istoriji koji je u prvih 17 kola ACB lige ostvario isto toliko pobjeda! Ujedno su oborili i svoj rekord u broju uzastopnih prvenstvenih trijumfa, postavljen prošle nedjelje.

Pobjednik nedjeljnog meča u Madridu bio je odlučen već u prvom poluvremenu, tokom kojeg je Serhio Ljulj ubacio čak 21 poen, bez promašaja za tri (6/6)!

Domaćin je u nastavku odradio posao, nedopustivši protivniku da se ozbiljnije približi. Vladimir Štimac proveo je najviše vremena u igri od igrača Unikahe i završio meč sa "dabl-dabl" učinkom (10 p, 11 sk).

Među igračima Reala istakli su se i Nikola Mirotić i Serhio Rodrigez. Madriđani su šutirali trojke sa 50 odsto uspješnosti (14/28).

(MONDO, Foto: MN Press)