NBA: Durent "puni", Peković za brigu

Košarkaš Oklahome ubacio 41 poen u pobjedi nad Atlantom (111:109). Crnogorski reprezentativac iz redova Minesote napustio teren u prvoj četvrtini.

Oklahoma je nastavila sa pobjedama. Upisali su 36. trijumf ove sezone, nakon što su na svom terenu savladali Atlantu sa 111:109.

Najzaslužniji za tu pobjedu bio je Kevin Durent, koji je duel završio sa 41 poenom, uključujući i pobjedonosni sekund i po prije kraja meča. On je zabilježio i četiri skoka i pet asistencija.

"Durentula" je tako 11. meč u nizu završio sa preko 30 postignutih poena i približio se Trejsiju Mekgrejdiju, koji je 2003. nanizao 14 mečeva sa više od 30 ubačenih pogodaka.

Durentu su veliku pomoć pružili Redži Džekson sa 18 i Džeremi Lamb sa 14 poena.

U redovima Atlante, koja je igrala bez povrijeđenog Pere Antića, prednjačio je Pol Milsap sa 23 koša i osam skokova.

Ekipa Minesote je kao gost slavila u Čikagu sa 95:86.

Pobjeda je ostala u sjenci povrede Nikole Pekovića. Bivši centar Partizana napustio je teren u prvoj četvtini meča, poslije samo šest minuta provedenih na parketu, zbog problema sa Ahilovom tetivom. Kršni Crnogorac poslije duela izjavio je da se nada da povreda nije teže prirode, a koliko će morati da pauzira pokazaće detaljni ljekarski pregledi.

U njegovom odsustvu Timbervulvse je predvodio Kevin Lav sa 31 poenom i osam uhvaćenih lopti.

U ekipi Čikaga najbolji je bio Karlos Buzer sa "dabl-dabl" učinkom - 20 pogodaka i 14 skokova.

Toronto je u gostima savladao Bruklin sa 104:103. Pobjedu kanadskoj ekipi donio je Patrik Paterson koji je ukrao loptu Deronu VIlijamsu i pogodio sa distance šest sekundi prije kraja. Domaćin je imao šut za pobjedu, ali je Pol Pirs promašio trojku u posljednjoj sekundi.

Milvoki je kod kuće ubjedljivo izgubio od Los Anđeles Klipersa (86:114), ali je u domaćem timu dobru partiju pružio srpski košarkaš Miroslav Raduljica. On je postigao 11 poena, a imao je i šest skokova za 23 minuta provedenih na parketu

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je rezervista Džamal Kroford sa 25 poena.