NBA: Ovo Dankan nije doživio!

Prvi put od kada je Tim Dankan zaigrao u NBA ligi, Hjuston Rokitsi stigli su do pozitivnog skora sa San Antonio Sparsima u toku jedne sezone.

San Antonio Sparsi su u seriji poraza prvi put ove sezone!

U seriji od - dva poraza...

Zaista, prvi put od kada su u finalnu prošle sezone izgubili šestu i sedmu utakmicu od Majami Hita, Sparsi su doživjeli dva uzastopna neuspeha. Prije dvije večeri, na Floridi, nadigrao ih je opet Majami, a prethodne noći u velikom derbiju Teksasa, opet Hjuston Rokitsi.

DA LI STE ZNALI?

San Antonio Sparsi imaju četiri šampionske titule (1999, 2003, 2005, 2007), dok Hjuston Rokitsi imaju dve (1994, 1995).

San Antonio u ukupnom skoru vodi protiv Hjustona 103:86.

Opet, jer jer Hjuston rezultatom 97:90 stigao do četvrte uzastopne pobjede nad lokalnim rivalom (3-0 ove sezone). I to su "rakete" ostvarile bez prve opcije spolja, Džejmsa "Brade" Hardena.

Dvajt Hauard stavio je u obruč večitog rivala 23 poena i pokupio 16 promašaja pod oba koša. Pratio ga je Terens Džonsa sa 21 poenom i devet skokova, što je uz 18 poena i osam asistencija Džeremija Lina bilo sasvim dovoljno za 30. pobjedu ove sezone uz 17 poraza. Hjuston je pobedio poslije dva uzastopna poraza...

Boris Dijav bio je najefikasniji u timu Grega Popoviča sa 22 poena i 11 skokova, ali nije uspio da spreči 12. poraz Sparsa ove sezone. Oni su i dalje u kombinaciji za prvo mjesto na Zapadu, jer imaju 33 pobjede. Tim Dankan zabilježio je 12 poena i 14 skokova.

Razlog zbog kog "sparsi" nisu stigli do bar 100 ubačenih poena prvi put poslije 16 utakmica vjerovatno je potpuna inferiornost u skoku, a na to nisu navikli. U tom segmentu, bilo je 55:39 za Hjuston.

Hjuston Rokitsi imaju 3-0 protiv San Antonio Sparsa ove sezone i očekuje ih još jedan divizijski derbi prije ulaska u plej-of. Ovo je prvi put od kada je Tim Dankan zaigrao za San Antonio da je Hjuston uspio da zabilježi pozitivan skor sa Sparsima u regularnom dijelu sezone. Posljednji put kada su Rokitsi bili bolji (tri ili sve četiri pobjede) bila je sezona 1996/97, prva Grega Popoviča na čelu kluba.

San Antonio je imao 15 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali je domaćin onda odgovorio jako po povratku iz svlačionica i ubacio 33 poena u trećoj četvrtini, čime je povratio vođstvo.

Meč je prelomljen dva minuta prije kraja utakmice, kada se činilo da će Hjuston ostati praznih šaka uprkos vođstvu 87:77. Serijom 11:3, San Antonio je prišao na "minus 2" i odigrao sjajnu odbranu nateravši Erona Bruksa na nerezonski šut za tri poena. Bruks je promašio, ali je Hauard pokupio loptu i prikucao u obruč za 92:88.

"To je očigledno boljelo, kao i mnogi drugi promašaji protivnika koje nismo pokupili. Mislim da smo u defanzivnom smislu kontrolisali utakmicu jako dugo, ali nam je ona u jednom trenutku samo izmakla...", rekao je Dankan.

Manu Đinobili napustio je utakmicu tokom treće četvrtine zbog bola u butnom mišiću. Popovič je poslije meča najavio da će Argentinac posjetiti kliniku i uraditi pregled magnetnom rezonancom, tako da bi u srijedu u toku dana trebalo da bude poznato hoće li igrati protiv Čikago Bulsa.