Lideru Zapada ubacili 42 poena za četvrtinu!

Oklahoma je 15. poraz u sezoni doživjela tako što je kod kuće, u posljednjoj četvrtini, primila 42 poena od Klivlenda. Mirza osam poena u porazu.

Iznenađenje večeri u NBA ligi napravio je Klivlend koji je kao gost savladao lidera Zapadne konferencije, Oklahomu sa 114:104.

Neočekivani epilog ovog susreta uslijedio je poslije sjajnog napadačkog učinka gostiju u posljednjoj dionici. U prve tri četvrtine košarkaši Klivlenda ubacili su 72 poena, a u posljednjoj 42!

Predvodio ih je učesnik Ol-star vikenda Kajri Irving sa 31 košem, od čega je 14 postigao u posljednjih 12 minuta. Irving je, usput, imao devet asistencija, pet uhvaćenih i četiri ukradene lopte pa nije bilo nikakve dileme ko će biti proglašen najkorisnijim akterom utakmice (MVP).

Pored Irvinga veliki doprinos pobjedi gostiju dali su Džeret Džek sa 21 i Spenser Hejvs sa 19 poena.

Na suprotnoj strani, po običaju, najistaknutiji pojedinac bio je Kevin Durent sa 28 koševa, deset skokova i devet asistencija. Učinak drugog aduta Oklahome Rasela Vestbruka iznosio je 24 poena i devet asistencija, dok je Serž Ibaka utakmicu završio sa 16 koševa i 13 skokova.

VIDEO

Orlando je upisao tek 18. pobjedu u sezoni 101:90, ali protiv Filadelfije koja ima još gori skor (15-43). Blistao je Nikola Vučević sa 21 poenom i 13 skokova.

Bruklin Netsi kapitena Bosne i Hercegovine Mirze Teletovića doživjeli su debakl u Portlandu! Trejlblejzersi su slavili rezultatatom 124:80 nanijevši 27. poraz "mrežicama" u ovoj sezoni.

Teletović je na parketu proveo blizu 24 minuta i imao učinak od osam postignutih poena, od čega dvije trojke, šest skokova i dvije asistencije.