EL: Neslavan debi Odoma, Barsa u produžetku

Laboral Kuća poražena kod kuće od Unikahe, Makabi ubjedljiv protiv Galatasaraja, a Barselona slavila na gostovanju Efesu poslije dodatnih pet minuta.

Unikaha je na gostovanju Laboral Kući odnijela pobjedu rezultatom 81:71 (26:16, 21:8, 13:26, 21:21) u 8. kolu grupe E Top 16 faze Evrolige. Goste je predvodio Rajan Tulson sa 14 poena, čime su zadržali realne šanse za prolaz u narednu rundu elitnog takmičenja.

Za ekipu iz Baskije debitovao je Lamar Odom. Amerikanac, koji je 14 sezona nastupao u NBA ligi, nije se proslavio na prvom meču za Laboral Kuću u Evroligi. Na parketu je proveo šest minuta i upisao samo dva skoka.

Barselona se namučila na gostovanju Efesu, pa je pobjedu odnijela tek poslije produžetka - 89:84. Katalonci, u čijim redovima je briljirao Ante Tomić sa 26 poena i 15 skokova (indeks 40), su zadržali prvo mjesto na tabeli grupe E kao jedini tim bez poraza (8-0).

U grupi F Makabi je u Tel Avivu savladao Galatasaraj (97:81) i ostao na vrhu F grupe sa skorom 6-2. Najbolji u redovima tima iz Tel Aviva bio je Gaj Pnini sa 17 poena i četiri asistencije, dok se kod Galatasaraja istakao Malik Herston sa 18 poena. Zoran Erceg i Milan Mačvan završili su duel sa po 12 pogodaka.

REZULTATI

GRUPA E

Efes - Barselona 84:89 (17:22, 9:16, 22:15, 27:22, 9:14)
Laboral - Unikaha 71:81 (16:26, 8:21, 26:13, 21:21)
Armani Milano - Panatinaikos 77:75 (19:13, 22:13, 18:23, 18:26)
Fenerbahče - Olimpijakos (petak)

TABELA: Barselona 8-0, Armani 5-3, Panatinaikos 4-4, Unikaha 4-4, Olimpijakos 4-3, Fenerbahče 3-4, Efes 2-6, Laboral 1-7.

GRUPA F

Makabi - Galatasaraj 97:81 (23:23, 26:15, 21:18, 27:25)
Real Madrid - Partizan (petak)

CSKA Moskva - Lokomotiva Kuban (petak)

Bajern - Žalgiris (petak)

TABELA: Makabi 6-2, CSKA 6-1, Real Madrid 6-1, Galatasaraj 3-5, Lokomotiva 3-4, Bajern 3-4, Partizan 1-6, Žalgiris 1-6.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Victor Decolongon)