Partizan lako pao u Madridu

Crno-beli poveli 11:0, pa izgubili ostatak prvog poluvremena sa 30 razlike... Na kraju 80:57 (46:27) za Real, u meču 8. kola Top 16 faze.

Košarkaši Partizana neočekivano dobro su počeli meč u Madridu, zatim je Real očekivano uhvatio priključak.

I ne samo to. "Kraljevi" su poslije 0:11 u prvih pet minuta i sedam neiskorištenih napada, narednih 15 minuta dobili sa 46:16!

Sve poslije toga, bio je jači trening za oba tima, putem do konačnih 80:57 (22:17, 24:10, 15:13, 19:17).

Real je popravio skor na 7-1 i pridružio se CSKA na čelu tabele, dok su Partizan i Žalgiris sa po 1-7 na začelju.

Mnogo lošija stvar za Partizan od očekivanog poraza je povreda koljena, koju je Bogdan Bogdanović zaradio u posljednjim sekundama utakmice!

Real, koji je poput crno-bijelih nastupio nekompletan, bez Drejpera i Kerola, potvrdio je visoku klasu, uprkos senzacionalno lošem "otvaranju".

Madriđani nisu poentirali u prvih sedam napada, Partizan je lagano poentirao pod njihovim košem, da bi Bogdanović trojkom povisio na 0:11! Ipak, stvari su za domaći tim brzo vraćene na svoje mjesto.

Na početku Realovog naleta briljirao je Serhio Ljulj sa 14 poena bez promašaja, uz šut za trojku 3/3 i četiri asistencije. Zatim su mu se pridružili i ostali, prvenstveno Serhio Rodrigez i Felipe Rejes, za koga Žofri Lovernj nije imao odgovor u reketu.

Kod crno-bijelih se na poluvremenu izdvojio Dejan Musli sa šest poena, četiri na lijepa dodavanja Lovernja.

Partizan je zakoračio u provaliju na samom kraju prve četvrtine. Deset sekundi prije odlaska na odmor, na semaforu je pisalo 16:17.

Onda je Ljulj ubacio dva slobodna bacanja, Tepić pogriješio u vođenju lopte i faulirao Rudija Fernandeza - sudije su procijenile, nesportski. Rudi je realizovao jedan penal, a Rodrigez postigao trojku uz zvuk sirene.

Bila je to serija od 6:0 za 10 sekundi, koja je u drugoj dionici otišla do 14:0, odnosno 30:6, ako računamo od onih 0:11 u korist Partizana.

(MONDO, Foto: MN Press)