Bunić: Ima vremena za iskupljenje Igokee

Igokea je i treći put ove sezone pognute glave napustila parket dvorane u Laktašima.

Poslije "vječitih" rivala - Crvene zvezde i Partizana, mjeru "igosima" na domaćem terenu uzeli su i košarkaši makedonskog MZT Skoplja - 65:79.

Iako su izabranici Vlade Jovanovića odlično odigrali prvo poluvrijeme i stekli osam poena razlike, u nastavku su gosti uspjeli da se vrate i dalekometnom paljbom na kraju ubilježe važan trijumf u borbi za plasman u Evrokup.

Drugo po jačini evropsko takmičenje silom prilika biće cilj i šampionu Bosne i Hercegovine jer je ovim 10. porazom praktično izgubljena šansa za plasman na Fajnal-for.

Igokea za crno-bijelima, "cibosima" i Podgoričanima zaostaje dvije pobjede i samo je čudo u posljednja četiri kola može odvesti na završni turnir.

Osim standardno dobrog plejmejkera Nemanje Gordića sa 18 postignutih poena, a koga je s tribina u Laktašima posmatrao novi selektor BiH Duško Ivanović, odličnu partiju pružio je i Duško Bunić.

Snažni centar je za 25 minuta na terenu ubacio 12 koševa uz stoprocentan šut za dva poena (6-6) i čak devet skokova.

"Bila je ovo teška utakmica, kakvu smo i očekivali. MZT je neugodna ekipa, vrlo kvalitetna, što je i pokazala. Žao mi je što smo razočarali naše navijače, ali do kraja sezone ima još vremena da se iskupimo",
rekao je Bunić.

Tim iz Aleksandrovca naredno 23. kolo regionalnog takmičenja gostuje Budućnosti u Podgorici, koja se pobjedom nad Solnokom (86:77) izjednačila sa Partizanom i Cibonom na tabeli.

(MONDO, foto: KK Igokea)