Revolveraši Tompson i Kari!

Tandem šutera Golden Stejta ubacio je Portlandu 64 poena, ali posebno je boljela trojka Tompsona 12 sekundi prije kraja...

Nešto što liči na plej-of duel, odigralo se u noći između nedjelje i ponedjeljka u Oregonu.

Na kraju, pobijedili su Voriorsi, koji su imali dvojicu raspoloženih šutera. U obruč Blejzersa, Stefan Kari i Klej Tompson ubacili su 64 poena, od čega Kari 37, ali je presudna bila Tompsonova trojka 11,1 sekund prije kraja.

Portland - Golden Stejt 112:113!

Istina, Francuz Nikola Batum je imao priliku za izjednačenje, ali je od dva slobodna bacanja iskoristio samo jedno i "ratnici" su stigli do zaslužene pobjede. Srpski reprezentativac Nemanja Nedović cijeli meč je presjedio na klupi.

Tompson se vratio u San Francisko dan prije puta u Portland, jer je prisustvovao sahrani svog dede na Bahamma. Trebalo mu je malo vremena da se opusti, a onda je u drugom poluvremenu ubacio 23 od 27 poena.

Zahvaljujući tome, Voriorsi su nadoknadili 18 poena zaostatka, koliko su imali sredinom treće četvrtine. Golden Stejt sada zaostaje pobjedu i po za Portlandom u trci za peto mjesto na Zapadu.

Demijan Lilard je ubacio 26, a Batum 23, uz 14 skokova, ali nisu uspjeli da izbjegnu peti poraz u posljednjih šest mečeva. Igrali su bez Ol-star igrača Lamarkusa Oldridža i to se osjeća...

Spektakularni košarkaš Nju Orleans Pelikansa, Entoni Dejvis, postavio je rekord franšize sa šest uzastopnih utakmica sa najmanje 28 postignutih poena. Sredinom 90-ih, legendarnom Glenu Rajsu uspjelo je da pet puta bude iznad te granice.

Iako su bili zbunjeni kada je Kris Hamfris ubacio koš za produžetak i novu nadu Boston Seltiksa, Pelikansi su uspjeli da dobiju meč zahvajujući svom najboljem igraču. Dejvis je u pobjedi od 121:120 ubacio 40 poena, uz 21 skok i tri blokade.