NBA: Lebron počeo sa 25, završio sa 43 poena

Krilni košarkaš Majamija imao fantastičnu prvu četvrtinu u Klivlendu. U čak tri od pet mečeva u noći između utorka i srede igrani su produžeci.

Neizvjesno veče NBA lige je za nama.

Čak tri od pet mečeva riješeno je poslije dodatnog vremena, a uzbudljivo je bilo i u Klivlendu, gdje je Majami savladao domaće Kavse 100:96.

Utakmicu je fantastično počeo Lebron Džejms, sa 25 poena u prvoj četvrtini, ali mu je u finišu značajno pomogao Kris Boš, koji je pri rezultatu 88:88 (3:43 prije kraja) vezao pet poena, a u posljednjoj dionici postigao ih je 12.

"Lebron je bio sjajan na početku, a kasnije mu se priključio i Boš. 'Trojka' i 'flouter' koje je postigao u finišu bili su sjajni potezi", izjavio je trener Klivlenda Majk Braun poslije utakmice

Džejms je meč završio sa 43, a Boš sa 21 poenom. "Dvocifren" u pobjedničkom timu bio je još samo Rej Alen sa 14.

"Kada je počela utakmica, osjećao sam kao da ću postići 50-60 poena. Bio sam u jednoj od svojih zona. Osjećaj je bio sjajan... Dobro sam šutirao tokom zagrijavanja i uspio sam to da prenesem i u meč", zadovoljan je bio Džejms.

Produžeci su igrani u Atlanti, gdje je domaćin savladao Toronto 118:113, u Sakramentu, gdje je Vašington poražen 111:117 i u Portlandu, gdje su se takođe radovali domaći navijači, pošto su Blejzersi uspjeli da pobijede Milvoki 120:115.

Pobjedu na svom terenu ostvario je i Golden Stejt, koji je savladao Orlando 103:89.

Nemanja Nedović iz tri pokušaja nije uspio da se upiše u strelce, a zaigrao je i Ognjen Kuzmić, 23-godišnji centar iz Doboja. I on je meč završio bez poena, ali sa dva skoka i asistencijom. Obojica su na terenu proveli po tri minuta i 27 sekundi.