EK: Uniks već misli na Zvezdu i Budiveljnik

Ruski tim lako pobijedio TED Ankaru u gostima (81:68) i praktično obezbijedio plasman među najbolje četiri ekipe Evrokupa.

Košarkaši Crvene zvezde Telekom saznali su u srijedu uveče sa kim će 99 odsto igrati, ako sljedeće nedjelje pobijede Budiveljnik sa više od tri poena razlike.

Ruski Uniks, jedan od favorita za osvajanje Evrokupa, lako je izašao na kraj sa TED Ankarom u Turskoj. Pobijedio je 81:68, s tim da je u posljednjih minut i po dozvolio protivniku da serijom 8:2 koliko-toliko ublaži poraz.

Najefikasniji igrači ekipe iz Kazanja bili su Čak Eidson (21 p), Tajvajn Meki (17 p, 3/4 za tri), a dvocifren broj poena ubacili su i Endrju Gaudalok i Vladimir Veremenko (po 11). Kostas Kajmakoglu završio je meč sa najviše skokova u pobjedničkom timu - 8 (9 p).

Najbolji skakač meča bio je Vladimir Golubović, koji je za domaće pored devet uhvaćenih lopti ubacio i 12 poena. Najefikasniji u njegovom timu bio je Klej Taker (23 p).

ŽESTOK PORAZ ALBE U VALENSIJI

Plasman u polufinale u srijedu su praktično obezbijedili i košarkaši Valensije, koji su na svom parketu ubjedljivo savladali Albu, srpskog trenera Saše Obradovića - 86:54!

Njemački tim postigao je u drugoj četvrtini samo pet poena, a na početku posljednje vodio je 76:37 i 81:44!

Pobjednik špansko-nemačkog dvomeča igraće u polufinalu protiv boljeg iz okršaja Hapoel Migdal - Nižnji. Prvi meč, u Izraelu, pripao je domaćinu - 81:78, prije svega zahvaljujući odličnom šutu za tri (7/12).