NBA: Veče Crnogoraca, Mirza blizu dabl-dabla

Nikola Peković i Nikola Vučević imali sjajno veče u pobjedama Minesote i Orlanda. San Antonio nadomak rekorda. Teletović 9 poena, 10 skokova.

NBA liga donijela nam je mnogo utakmica i mnogo uzbuđenja u noći između petka i subote.

Vodeći tim Zapadne konferencije i trenutno najuspješniji u ligi, San Antonio (56-16), upisao je 16. uzastopnu pobjedu i došao na jednu manje od rekorda franšize postavljenog u sezoni 1995/96.

Ovaj put "žrtva" Sparsa bio je Denver - 133:102.

"Mamuze" je predvodio Marko Belineli sa 27 poena, a najbliži po efikasnosti u pobjedničkom timu bio mu je Tim Dankan sa 20. U ekipi Denvera istakli su se Rendi Foje s 20 poena i Kenet Farid (18 poena, 13 skokova).

Lider Istoka, Indijana (52-21), poražen je od Vašingtona - 78:91, ali više od tog rezultata navijače brine slaba efikasnost Pejsersa u poslednje vreme.

Procenat šuta gostiju iznosio je samo 35,4 odsto, a ovo je bila treća od posljednje četiri utakmice u kojoj nisu uspjeli da stignu do cifre od 80 poena. U prvih 69 mečeva sezone to im se dogodilo samo jednom!

Minesota je pred svojim navijačima "demolirala" Los Anđeles Lejkerse - 143:107, a pored novog sjajnog izdanja Kevina Lava (22 poena, 10 skokova, 10 asistencija za samo 29 minuta), odličnu partiju pružio je i povratnik na teren Nikola Peković.

"Pekmen" je poslije šest mečeva pauze za nešto manje od 22 minuta u igri ubacio 26 poena, čime je značajno doprinio da "vukovi" već na poluvremenu imaju 31 poen prednosti - 74:43!

Očajne Lejkerse, "osakaćene" povredama, predvodio je Kent Bazmor s 21 poenom.

VIDEO

Još jedan crnogorski košarkaš istakao se dobrim učinkom, a to je Nikola Vučević koji je u pobjedi Orlanda protiv Šarlota upisao 24 poena i 23 skoka!

Orlando je slavio poslije produžetka 110:105, a Vučević se istakao kao najbolji pojedinac meča.

VIDEO

Bruklin je ostvario 12. uzastopnu pobjedu na domaćem parketu savladavši Klivlend sa 108:97, a dobru partiju pružio je kapiten Bosne i Hercegovine Mirza Teletović.

Mirza je za 28 minuta na parketu postigao devet poena i 10 skokova (3/11 šut iz igre, 3/7 za tri poena).