Partizan lako dobio Cedevitu

Crno-bijeli sigurni u meču posljednjeg kola ABA lige, koji je bio predigra okršaja istih timova na Fajnal foru - 77:68.

Partizan i Cedevita u Pioniru su odigrali utakmicu bez posebnog rezultatskog značaja, svakako mnogo manje važnu od one koju će igrati 25. ili 26. aprila u Kombank areni.

Tada će ulog biti plasman u Evroligu, a ovog puta se radi samo o prestižu i "opipavanju pulsa" pred Fajnal for ABA lige.

Razumljivo je da u takvoj situaciji glavnu riječ vodi domaćin, Partizan, koji želi da se revanšira za poraz u Zagrebu, u prvom dijelu sezone (nakon produžetka).

Crno-bijeli su početkom četvrte četvrtine imali 18 poena razlike, dva minuta prije kraja "plus 14".

Ipak, momci sa klupe u samom finišu se nisu najbolje snašli i Cedevita je serijom od 7:0, prije koša Andrića sekund prije kraja, ublažila poraz - 77:68 (20:14, 22:15, 19:16, 16:23).

Partizan je već na poluvremenu imao visoku prednost (42:29), kao i igru koja je nagovještavala "šetnju" do pobjede u nastavku.

Trener Cedevite Jasmin Repeša nije računao na opasnog strijelca Alana Reja, dao je šansu talentovanom Mazalinu, dok je odličnog centra Jusufa Nurkića vidno štedio.

Kompletan nastup gostujućeg tima bio je doziran, lišen maksimalnog naprezanja, uostalom, Zagrepčanima je u interesu da "uspavaju" Partizan uoči meča odluke krajem aprila.

Tim Duška Vujoševića je sredinom prve, pa sredinom druge četvrtine imao serije od po 10:0. Na njihovim krajevima vodio je sa 15:6, odnosno sa 34:21, što je bila i maksimalna prednost u prvih 20 minuta.

Atraktivnim potezima, kojih nije manjkalo, naročito se istakao Aleksandar Pavlović.

Imao je bivši NBA igrač jedno "ali-up" zakucavanje, pa jedno poslije solo prodora, a malo je nedostajalo da na isteku napada postigne trojku iz dvokoraka, jednom rukom!

Solidni su bili Bertans, Tepić, u prvom poluvremenu i Bogdanović, dok su Gagić i Musli bili "naoštreni" za duele sa Nurkićem, koji je u 20. minutu - možda i nenamjerno - sapleo Bertansa, tako da je ovaj odletio u vazduh, a Vujošević se uhvatio za glavu, u strahu da se Letonac opet ne povrijedi.

Partizan je u drugom poluvremenu bio još za koju nijansu bolji i angažovaniji od protivnika. Na kraju treće dionice imao je 61:45, u 32. minutu rekordnih 65:47, a u 38. minutu 75:61.

Petorka Dalo, Andrić, Bezbradica, Šalić, Musli delovala je prilično smušeno za to malo vremena koje je provela na parketu, ali bilo je prekasno da Cedevita ugrozi pobjedu vladajućeg šampiona.

STATISTIKA

PARTIZAN: Tepić 12 (8sk, 3ukr), Lovernj 4 (5sk), Pavlović 10 (3sk, 5as), Dalo 3, Milutinov 8 (4sk), Bogdanović 10 (5as, 4izg), Gagić 10, Musli 4, Šalić, Andrić 2, Bezbradica 2, Bertans 14.

CEDEVITA: Mazalin 2, Zubčić 4, Ramljak 2, Babić 13 (6as), Smit 13, Suton, Bilan 12, Nurkić 15 (8sk, 3ukr), Baltić, Baždarić 7.

Krka - Solnok 73:67

KONAČNA TABELA: Zvezda 22-4, Cedevita 19-7, Partizan 18-8, Cibona 17-9, Budućnost 15-11, Igokea 13-13, Krka 12-14, MZT 12-14, Mega 12-14, Olimpija 11-15, Radnički 10-16, Solnok 8-18, Zadar 7-19, Široki 6-20.

(MONDO, foto: MN Press)