Valensija "ubila", pa "oživjela" Nižnji!

Nekim čudom, u polufinalu Evrokupa, Nižnji je 41:63 pretvorio u sasvim podnošljiv poraz od devet razlike, trojkom 0,6 sekundi prije kraja.

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su košarkaši Valensije i Nižnjeg!

Španci su bili na korak da i prije revanša u Rusiji izbore plasman u finale Evrokupa, ali su vođstvo od 53:34 i 63:41, iz treće četvrtine, pretvorili u 65:59 na svega sedam minuta prije kraja i potom u konačnih:

Valensija - Nižnji Novgorod 84:75 (20:23, 21:9, 22:17, 21:26).

Prednost koju Španci nose na revanš naredne srijede nije mala, ali jeste ako se pogleda kakvu je utakmicu igrao ruski tim do pred kraj treće četvrtine.

Crnogorac Nemanja Dubljević odigrao je fantastičan meč za Valensiju, ubacio je 24 poena, uz 12 skokova, za indeks 31, dok je povratnik iz duge povrede i operacije leđa, Vladimir Lučić, imao učinak od sedam poena, skoka i dve ukradene lopte.

Pau Rivas, Džastin Doelman i Dubljević predvodili su Valensiju do serije 13:0, kojom je španski tim završio prvo poluvreme rezultatom 41:32, a kada su "narandžasti" napravili identičnu seriju u trećoj četvrtini, bilo je velikih 63:41!

Ali...

Ničim izazvano, Rusi prave seriju od 2:16 i potpuno se vraćaju u igru. Trojkom Semena Antonova postavljeno je konačnih devet poena razlike za domaći tim, koji od revanša pravi "otvorenu" utakmicu.

Bilo je "svega" 80:72, na ulasku u posljednji minut, kada su Doelman i Dubljević pogodili po "dvojku" za 84:72, ali je na jednocifreno vratio Antonov, trojkom 0,6 sekundi prije kraja.

U srijedu uveče, u beogradskoj "Kombank areni", sastaju se Crvena zvezda i Uniks Kazanj.