EL: Fener ne ide dalje, PAO u Top 8

Sadašnji klub najtrofejnijeg trenera Evrolige Željka Obradovića nije izborio plasman u završnicu najelitnijeg evropskog takmičenja, ali bivši jeste.

Fenerabahče je na gostovanju u Španiji gajio nadu za pobjedom samo u prvih 20 minuta, jer je Laboral Kuća u drugom poluvremenu "dodala gas" i na kraju ubjedljivo slavila - 95:73.

Španci, koji su se davno oprostili od plasmana u završnicu Evrolige, tako su iz trke za Top 8 izbacili i turski klub. To znači i da najtrofejniji trener Evrolige Željko Obradović, koji predvodi Fenerbahče, neće imati priliku poslije mnogo godina da se nađe u borbi za još jedan prestižni trofej.

U ekipi iz Vitorije najefikasniji su bili Andres Noćioni i Tibor Pleis sa po 15 pogodaka, dok se u ekipi iz Istanbula istakao Bo Mekejleb sa 19 pogodaka. Nemanja Bjelica duel je završio sa pet poena, uz po tri skoka i asistencije.

Za razliku od sadašnjeg Obradovićevog kluba, bivši Panatinaikos obezbijedio je plasman među osam najboljih trijumfom nad Unikahom - 69:60. Tim iz Atine je zahvaljujući dobroj igri u trećoj četvrtini stigao do prednosti, koja je bila nedostižna za goste, iako su u posljednjoj četvrtini zapeli iz petnih žila.

Dimitris Dimantidis bio je najbolji u redovima "zelenih" sa 13 poena i šest asistencija, dok je ekipu iz Malage predvodio Vladimir Štimac sa 12 poena, uz pet skokova.

Plasman u plej-of Evrolige potvrdio je i Makabi, koji je u dramatičnoj završnici nadigrao Bajern u Minhenu - 94:92.

Kod Izraelaca glavnu riječ je vodio Amerikanac Tajres Rajs sa 18 poena, uz pet asistencija, dok je u timu Svetsilava Pešića najbolji bio Bris Tejlor sa 22 pogotka.

REZULTATI 13. KOLA TOP 16

GRUPA E

Laboral Kuća - Fenerbahče 95:73 (20:18, 27:20, 31:16, 17:19)

Panatinaikos - Unikaha 69:60 (19:12, 14:16, 22:13, 14:19)

Armani - Barselona 91:63 (21:20, 22:14, 26:6, 22:23)

Efes - Olimpijakos (petak)

TABELA: Barselona 12-1, Milano 10-3, Panatinaikos 7-6, Olimpijakos 6-6, Fenerbahče 5-8, Unikaha 5-8, Laboral 4-9, Efes 2-10.

GRUPA F

Bajern - Makabi 92:94 (32:32, 26:22, 13:20, 21:20)

Partizan - Žalgiris (petak)

CSKA - Galatasaraj (petak)

Real - Lokomotiva (petak)

TABELA: CSKA 10-2, Real 10-2, Makabi 8-5, Galatasaraj, 6-6, Lokomotiva 6-6, Bajern 5-8, Partizan 3-9, Žalgiris 1-11.

(MONDO, foto: MN Press)