Čudan kraj: Real izabrao teži put ka finalu!

Skoro pa nevjerovatan rezultat posljednjeg kola Top 16 faze Evrolige, koji potpuno mijenja scenario pred četvrtfinale...

Ko bi rekao?

Košarkaši Žalgirisa, sa jednom pobjedom u 13 utakmica Grupe F, pobijedili su prvog favorita za titulu prvaka Evrope, Real Madrid i tako potpuno izmijenili projektovani "scenario" četvrtfinala i Fajnal-fora.

Porazom u Kaunasu, koji je teško objasniti, Real je "izabrao" da do finala ide preko dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope, Olimpijakosa, a potom (ukoliko prođe), da u polufinalu F4 turnira igra protiv boljeg iz duela Barselona - Galatasaraj!

Da su dobili, Madriđani bi kao pobjednici Grupe F u četvrtfinalu išli na Panatinaikos, a potom (potencijalno) na boljeg iz Armani - Makabi!

Bilo je za Žalgiris 87:80 (18:18, 18:20, 21:21, 30:21), uz 36 poena Džastina Dentmona, koji je ubacio sedam trojki iz 11 pokušaja, ubacio četiri od pet šuteva za dva i pogodio svih sedam penala, što mu je uz pet skokova, tri asistencije, dve ukradene i šest izgubljenih lopti, donijelo indeks uspješnosti 40.

Košem Vitenisa Lipkevičijusa, u prvom napadu četvrte četvrtine, došlo se do 59:59 i od tog trenutka počela je da raste prednost "zelenih", dok moćni Real nije bio prepoznatljiv. Posljednji "priključak" Real je imao na 4:53 do kraja, kada je Serhio Ljulj pogodio dva poena za 68:64, kada je uslijedila serija domaćih od 8:2, za dvocifrenih 76:66, da bi Dentmon ubacio sedmu trojku minut i po prije kraja utakmice za velikih 81:69!

Zahvaljujući ovom porazu, Real je promovisao CSKA u pobjednika grupe, ponudio mu nešto lakši put ka finalu Fajnal-fora i zakazao reprizu prošlogodišnjeg finala već u četvrtfinalu - spremite se za Real Madrid - Olimpijakos!

Olimpijakos - Panatinaikos 68:65

TABELA: Barselona 12-2, Armani 10-3, Olimpijakos 8-6, Panatinaikos 7-7, Fenerbačhe 6-8, Malaga 5-8, Laboral Kuća 5-9, Efes 2-12.

GRUPA F:

Žalgiris - Real Madrid 87:80 (18:18, 18:20, 21:21, 30:21)

Galatasaraj - Partizan 64:55 (16:13, 24:15, 14:14, 10:13)

U četvrtak:

Lokomotiva - Bajern 84:75
Makabi - CSKA 76:81

TABELA: CSKA 12-2, Real Madrid 11-3, Makabi 8-6, Galatasaraj 7-7, Lokomotiva 7-7, Bajern 5-9, Partizan 4-10, Žalgiris 2-12.

(MONDO, Foto: MN Press)