Zvezda lako pobijedila FMP

U drugoj pobjedi Crvene zvezde od starta Superlige, Demarkus Nelson šutirao je trojke 4/4. Solidan i Oleksandr Lipovij.

Rutinska pobjeda favorita u utakmici u kojoj mogu da se uoče dva kurioziteta - bek domaćih Demarkus Nelson šutirao je trojke 4/4, a trener gostiju Milan Gurović zatražio jedan tajm-aut za 40 minuta.

Pred oko 800 ljudi u "Pioniru", u 2. kolu Superlige: Crvena zvezda Telekom - FMP Železnik 83:67 (27:17, 17:18, 21:12, 18:20).

Trener crveno-bijelih Dejan Radonjić izveo je sastav bez povrijeđenih Raška Katića i Ivana Radenovića, dok je njegov doskorašnji asistent Gurović van igre ostavio plejmejkera Filipa Čovića, bivšeg igrača Zvezde.

Radonjić je, kao i u pobjedi nad Borcem iz Čačka, rasteretio nosioce igre i pažljivo rasporedio minutažu na svih 12 igrača, a sve poslije bolne eliminacije u polufinalu Evrokupa i napornog puta u Rusiju. Luka Mitrović (3 poena, 9 skokova) igrao je najviše, 30 minuta, od čega dobar dio na poziciji petice.

Ostali, između 15 i 22...

Crvena zvezda ubacila je devet trojki u prvom poluvremenu, od čega Nelson četiri iz četiri pokušaja - sve u prvoj četvrtini.

U jednom trenutku, u drugom dijelu igre, FMP je prišao na "minus 6", ali je Zvezda tada pojačala odbranu i ubila bilo kakvu pomisao o neizvjesnoj završnici...

Boban Marjanović imao je 14 poena i sedam skokova, Demarkus Nelson i Čarls Dženkins ubacili su po 12, Branko Lazić deset, a Nikola Rebić, Jaka Blažič i Oleksandr Lipovij po 9.

Kod gostiju, istakli su se Gudurić sa 13, Đukanović sa 12, Dunđerski sa 11 i Matić i Kaplanović sa po devet.

PAROVI 2. KOLA:

Crvena zvezda Telekom - FMP Železnik 83:67

Metalac Valjevo - Mega Vizura (19.30)

Crnokosa - Radnički Kragujevac (19.00)

U ponedeljak:

Borac Čačak - Partizan NIS (19.00)

TABELA: Crvena zvezda 2-0, Mega Vizura 1-0, Partizan 1-0, FMP 1-1, Radnički 0-1, Crnokosa 0-1, Metalac 0-1, Borac 0-1.

Parovi 3. kola: Partizan - Crnokosa, Radnički - Metalac, Mega Vizura - Crvena zvezda, FMP - Borac.

(MONDO:Foto:MN Press)