Široki slavio u Laktašima

Košarkaši Širokog savladali Igokeu 68:62 u trećem kolu Lige 4 BiH.Mladost bolja od Sparsa 73:71.

Široki je i treći put ove sezone savladao Igokeu, ali prvi put u gostima.Prethodno je Široki pobijedio u ABA ligi i finalu Kupa BiH u Trebinju. U subotu uveče tim Ivana Velića je slavio u gostima 68:62.

Gosti su pitanje pobjednika riješili sjajnom igrom u prvom poluvremenu. Bolje su otvorili meč i prvu četvrtinu dobili 17:13. U drugoj su još dodali gas te Igokeu na domaćem parketu ostavili sa samo devet poena za deset minuta i na poluvrijeme otišli sa prednošću 38:22.

U nastavku se probudio tim Vlade Jovanovića, koji je u posljednoj četvrtini nakon trojke Gordića prišao na samo četiri poena minusa 64:60.

Potom su pravili brz faul na Džonsu, koji je realizovao oba penala za 66:60. Gordić je ponovo pogodio za 66:62, a Peršić, koji se vratio u Široki je na kraju samo potvrdio pobjedu Širokog 68:62.

U pobjedničkom timu Peršić sa 17 i Katić sa 15 poena najefikasniji. Na drugoj strani jedini dvocifreni sa 18 poena bio je Nemanja Gordić.

Za Široki je ovo bila treća pobjeda, dok je Igokea prvi put poražena u Ligi BiH.

U drugom meču ovog kola igraju Mladost je pobijedila Sparse u gostima 73:71 i došla do prve pobjede, dok su Sparsi bez trijumfa u Ligi 4.

Malešević sa 19 i Đuranović sa 16 poena predvodili su Mladost  do pobjede. Na drugoj strani Buza 16, Đurasović 15 poena

(MONDO:Foto:MONDO)