LIGA 4: "Luda" serija Igokee riješila meč

Košarkaši Igokee trijumfovali u Skenderiji protiv ekipe Sparsa najviše zahvaljujući "ludoj" seriji 21:0 u drugoj četvrtini. Na kraju, 65:70.

Gosti su tako stigli do treće pobjede u Ligi 4, dok ekipa Sparsa i dalje ne zna za trijumf.

Domaći tim, u nastojanju da se domogne prvog trijumfa u Ligi 4, krenuo je furiozno. U prva četiri minuta meča, Aleksandrovčani su postigli svega jedan poen (Željko Klještan pogodio sa penala), a najveću prednost u ovom dijelu meča košarkaši Sparsa imali su u šestom minutu, kada je na semaforu pisalo 11:3.

Ipak, četrdesetak sekundi prije kraja prve četvrtine, gosti su prišli na samo "minus dva" (18:16), ali je Mirza Bulić sa pet poena u nizu ponovo vratio sigurniju prednost svom timu. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 23:16.

Druga četvrtina u potpunosti je pripala košarkašima aktuelnog šampiona. Tim Vlade Jovanovića kontrolisao je igru od prvog minuta (24:16) i 21:0 stigao do ubjedljivih 13 poena prednosti! Gosti su u istom ritmu nastavili do poluvremena, na koje su otišli sa "plus deset" - 32:42.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u trećem periodu igre. Sredinom četvrtine košarkaši Sparsa stigli su do izjednačenja, zatim i poveli da bi se do isteka 30. minuta igralo koš za koš. Domaći su treću četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 21:13, pa se u odlučujuću dionicu ušlo sa rezultatom 53:55.

Najmanje poena viđeno je u posljednjih 10 minuta, koje su protekle u poprilično izjednačenoj igri. Igokea je imala prednost do samog kraja, koju je uspjela da sačuva i na kraju trijumfuje sa pet poena viška - 65:70.

Najefikasniji u redovima Igokee bio je Branko Jorović sa 14 poena, uz pet skokova i tri asistencije, Marko Jošilo postigao je 12, Duško Bunić 11, a Nemanja Gordić 10 poena. Kod domaćih, Igor Josipović ubacio je 17 poena, a dvocifreni su još bili Adin Vrabac (14), Stefan Glogovac (12) i Nedim Buza (11).

SPARS - IGOKEA 65:70 (23:16, 9:26, 21:13, 12:15)

SPARS: Zahiragić, Nikolić 4, Bulić 5, Ner. Buza 2, Bilić, Karić, Josipović 17, Ned. Buza 11, Đurasović, Vrabac 14, Glogovac 12, Kašćelan.

IGOKEA: Dozet, Kajmaković 2, Jorović 14, Ćup 2, Gajović, Jošilo 12, Gordić 10, Gipson 9, Klještan 1, Bakić 2, Mirković 7, Bunić 11.