Povreda Aroja za laku pobjedu Barse

Dva potpuno različita poluvremena prve utakmice četvrtfinala plej-ofa Evrolige. Barselona - Galatasaraj 88:61 (33:35).

Mala prednost Galatasaraja na poluvremenu, pretvorila se u "minus 30" u finišu meča, koji je obilježila povreda plejmejkera gostiju Karlosa Aroja.

Sjajni Portorikanac u 20. minutu je doskočio na nogu Džoija Dorsija i odmah je bilo očigledno da se radi o pehu koji će dotadašnjeg MVP-ja (14p, 3sk, 2as) spriječiti da odigra ostatak utakmice.

Ustvari, ne samo to! Veliko je pitanje da li će se Arojo vratiti na parket do kraja četvrtfinalne serije, koja se u "paklenom" ritmu igra do tri pobjede...

Ender Arslan trojkom je vratio goste u vođstvo pri odlasku na odmor (33:35), nakon što je u uvodnim minutima bilo 0:9 i 5:14, a početkom druge dionice 14:23.

Galatasaraj u nastavku je poveo samo jednom (36:37), a zatim je Barsa rutinski iskoristila obezglavljenost protivnika.

Bred Oleson je trojkom u 30. minutu poveo seriju od 14:0, kojom su se Katalonci "odlijepili" na nedostižnih 70:49. U samom finišu zabilježeno je i maksimalnih 88:58, uz šut domaćeg tima za tri poena 12/21...

Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak, takođe u palati Blaugrana.

BARSELONA: Pulen 11, Dorsi 8, Sada 2, Uertas, Abrinjes 5, Navaro 12, Papanikolau 4, Oleson 11, Lorbek 6, Lampe, Nahbar 19, Tomić 10.

GALATASARAJ: Erceg 4 (6sk), Herston 6, Markoišvili 3, Akjol 1, Aldemir 9, Mensa-Bonsu 5, Mačvan 4, Arojo 14, Guler, Arslan 9, Dadli 6, Domerkant.

(MONDO, Foto: twitter.com/CimbomDaily)