Zvezda nadigrala Megu, "Bobi" razbio "svoje"!

Uz 21 poen i 15 skokova Bobana Marjanovića, Crvena zvezda je prilično lako dobila Mega Vizuru u "Hali sportova".

Mega Vizura - Crvena zvezda 0:4!

I četvrti ovosezonski okršaj dva srpska ABA-ligaša završen je pobjedom favorita.

Poslije dvomeča u regionalnoj ligi i veoma neizvjesnog i napetog finala Kupa Radivoja Koraća, kada je Mega imala šut za pobjedu, u 3. kolu Superlige Srbije nije bilo neizvjesnosti:

U puoj "Hali sportova" u Novom Beogradu: Mega Vizura - Crvena zvezda 76:89 (18:26, 28:20, 13:22, 17:21).

Tim Dejana Milojevića ubacio je 28 poena favoritu u drugoj četvrtini i izborio "egal" na poluvremenu (44:44), ali je trener crveno-bijelih Dejan Radonjić urgirao ozbiljnu i pokretljivu odbranu u trećoj četvrtini iz koje su bekovi stizali do lakih poena, pa nove drame nije bilo.

Milojević je u posljednjoj četvrtini pozvao tajm-aut na "minus 15" i ublažio poraz, koji je najavio prošlogodišnji centar Mege, sada as Zvezde, Boban Marjanović. On je već na poluvremenu imao indeks uspješnosti 30 (13 poena, 12 skokova, 7 faulova nad njim).

Do kraja meča, iako ga je Radonjić štedio, "Bobi" je stigao do 21 poena (8/10 iz igre) i 15 skokova.

Treća pobjeda Zvezde i drugi poraz Mege.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 9, 13 sk, Dangubić 13, Avramović 2, Luković, Veličković 17, 7 sk, Milenović 10, 3 sk, 5 as, Jokić 10, 4 sk, 5 as, Varda 15, 5 sk, Bojić, Milovanović, Jaramaz.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Mitrović 10, 6 sk, 2 as, Lazić 8, Blažič 6, 4 sk, 3 as, Simonović 2, Marjanović 21, 15 sk, Tejić, Nelson 14, 4 sk, 9 as, Dženkins 14, 2 sk, Lipovij 2, 3 sk, Stojanović, Dragićević 12, 3 sk.

Publika je do sredine treće četvrtine gledala potpuno ravnopravnu utakmicu i tek tada je uslijedio prvi pravi udar Zvezde, za 48:57, što je trojkom presjekao Nemanja Dangubić. On je povukao Megu do 57:62, što je bio rezultat u posljednjem minutu treće četvrtine.

U posljednjoj, Zvezdini bekovi Dermakus Nelson i Čarls Dženkins prelomili su meč i za kratko vrijeme odveli svoj tim na nedostižnih 62:77, kada je Milojević morao da održi motivacioni govor na klupi, a Radonjić odlučio da pruži šansu mlađima.

FMP - Borac Čačak

TABELA: Crvena zvezda 3-0, Partizan 3-0, Radnički 2-1, FMP 1-1, Mega 1-2, Metalac 1-2, Borac 0-2, Crnokosa 0-3.

PAROVI 4. KOLA: Zvezda - Radnički, Metalac - Partizan (subota, 19. april), FMP - Mega, Borac - Crnokosa (ponedeljak, 21. april).

(MONDO, Foto: MN Press)