"Cibosi" do titule sa zvukom sirene!

Košarkaši Cibone novi su šampioni Hrvatske! U finalu plej – ofa iskoristili su prvu meč loptu protiv Zadra (69:67) i okončali seriju rezultatom 3:1.

"Cibosi" do titule sa zvukom sirene! Izvor: MONDO

Ekipa Velimira Perasovića u prve tri četvrtine nije pružila mnogo na utakmici u Višnjiku, ali je u posledenjm kvartalu režirala veliki preokret.

U poslednjoj sekundi, sa zvukom sirene, centar "cibosa" Nikša Prkačin postigao je pogodak za novu, 15. po redu titulu šampiona.

Zadrani su bili superiorniji tokom većeg dijela utakmice, čak je tim Zmaga Sagadina imao i 16 koševa viška, ali su Zagrepčani uspjeli da se sredinom trećeg perioda vrate u meč, da bi u poslednjoj četvrtini stigli do pobjede u foto-finišu.

Tri sekunde prije kraja, bilo je 67:67 i činilo se da će četvrti susret finala plej - ofa ući u produžetak. Međutim, Lukša Andrić je uspio da šutira na koš, lopta je izišla iz obruča, ali Prkačin je bio najviši u skoku i pogodio za pobjedu i titulu tri desetinke do kraja!

Trener Zadrana Zmago Sagadin čestitao je gostima na trofeju i priznao da su njegovi izabranici pružili svoj maksimum.

"Dali smo sve od sebe, borili smo se koliko smo mogli, ali je Cibona ponovo pokazala da može do trijumfa i kad gubi desetak I više razlike. To su demonstrirali nekoliko puta ove sezone", rekao je slovenački stručnjak za "Indeks".

Perasović je bio zadovoljan, ali je priznao da je bilo jako teško doći do novog pehara prvaka Hrvatske.

"Trofej je tu, to je najvažnije. Bilo je teško protiv Zadra, ali smo zaslužili", dodao je šef stručnog štaba Cibone.

U novi trofej Cibone najviše poena ugradili su Anderson (27) i Davor Kus (16), dok je kod Zadra najefikasniji bio Todor Gečevski sa 13, uz solidan učinak Roka Stipčevića, koji je postigao dva koša manje.

(MONDO, foto: Index)