EP: Plave dame ciljaju četvrtfinale

Najbolje košarkašice Srbije otputovale su u Letoniju, gdje će u nedjelju zvanično početi Evropsko prvenstvo.

EP: Plave dame ciljaju četvrtfinale Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije igraće u grupi C u Valmijeri sa selekcijama Litvanije, Rusije i Turske.

Srbija je na prošlom Evropskom prvenstvu u Italiji zauzela 12. mjesto, pa selektor Jovica Antonić ističe kako su dugoročni cilj Olimpijske igre u Londonu 2012, a kratkoročni plasman u četvrtfinale i eventualni direktni plasman na naredno Svjetsko prvenstvo.
"Ova ekipa je najtalentovanija u Evropi, ima sve kvalitete osim iskustva, i to može da nam bude jedini problem. Istina je da imamo tešku grupu, ali mogli bismo da pobijedimo sve rivale, kao što ne bi bilo iznenađenje i da izgubimo sva tri duela", rekao je selektor Srbije.

Za reprezentaciju Srbije nastupaće Marija Erić (Napulj), Sonja Petrović (Spartak, Moskva), Iva Roglić, Ines Ajanović, Marina Puškar i Miljana Musović (Crvena zvezda), Tamara Radočaj (Hemofarm), Ines Kresović (Gran Kanarija), Jelena Milovanović (Šopron), Maja Miljković (Selta), Ana Perović (Lande Basket) i Milica Dabović (Bešiktaš).

Prvi meč Srbija igra u nedjelju od 12.30 časova protiv Letonije, dan kasnije rival je zvanični šampion Rusija (17 časova), a u utorak, od 12.30 sati plave dame igraće sa Turskom.

Plasman u dalje takmičenje Evropskog prvenstva izboriće po tri najbolje selekcije iz četiri kvalifikacione grupe.