Mega preokret za Jadran i polufinale protiv Zvezde

Radnički na svom parketu bio na putu da deklasira Mega Vizuru, ali su gosti uspeli da se vrate - 98:102 (62:44)!

Mega preokret za Jadran i polufinale protiv Zvezde Izvor: MN PRESS

Kolo pre kraja ligaškog dela, otklonjene su sve dileme!

Partizan je preokretom protiv FMP-a osigurao prvu poziciju pred plej-of, a Mega Vizura pobedom nad Radničkim u Kragujevcu, na identičan način, zasela na treće mesto i stekla pravo nastupa u ABA ligi 2014/15 bez plaćanja "vajld karda".

To znači da će se u prvim utakmicama polufinala doigravanja sastati Partizan - Radnički (subota) i Crvena zvezda Telekom - Mega Vizura (nedelja)!

Kragujevčani su propustili neverovatno dobru priliku da pobede Megu i zato će drugu godinu zaredom morati da uplate ABA ligi 150.000 evra kao naknadu za učešće u regionalnom takmičenju. Osim ako Bord lige ne usvoji famozni ultimatum srpskih klubova...

Tim Mute Nikolića izgubio je od talentovanog sastava Dejana Milojevića četvrti put u isto toliko ovosezonskih utakmica, ukupnom razlikom od samo 14 poena!

U ABA ligi bilo je 90:87 i 86:84, a u Superligi 91:86 i u ponedeljak 102:98 (24:29, 20:33, 25:20, 33:16) u korist Mege.

Radnički je na poluvremenu vodio 62:44, uz šut za tri poena 10/17, a u 29. minutu rezultatom 79:61.

Da li su tada Kragujevčani počeli da slave pre vremena, znaju samo oni, tek gostujući tim je trojkom Ognjena Jaramaza u 37. minutu preokrenuo na 87:88 i u završnici znatno smirenijom igrom ostvario jedan od glavnih ciljeva za ovu sezonu.

RADNIČKI: Novak, Janković, Lešić 3, Mlađan 17, Kalinić 14, Katnić 11, Birčević 15, Balmazović 3, Brkić 16, Jevtović, Marinović 4, Dimić 15.

MEGA: Reljić 3, Krstić 2, Dangubić 15, Avramović, Micić 13, Veličković 24, Miljenović 12, Jokić 18, Varda 5, Bojić, Milovanović, Jaramaz 10.

REZULTATI 13. KOLA:

Crnokosa - Crvena zvezda Telekom 63:89 (18:27, 9:23, 15:16, 21:23)
/Vujošević 14 - Rebić 15, Mitrović 11, 7sk, Rebić 11/

Metalac - Borac Čačak 72:73
/Kužeta 16 - Pešaković 17, 4sk, 4as/

Partizan NIS - FMP 86:82
/Pavlović 15 - Čović 21/

Radnički - Mega Vizura 98:102

TABELA: Partizan 12-1, Zvezda 10-3, Mega 9-4, Radnički 7-6, FMP 4-9, Metalac 4-9, Crnokosa 3-10, Borac 3-10.