ACB: Bazile rastužio Rakočevića!

Ekipa Barselone napravila je prvi od potrebna tri koraka ka osvajanju titule prvaka Španije.

ACB: Bazile rastužio Rakočevića!  Izvor: MONDO

Barsa je u prvom meču finalne plej-of serije kao gost savladala Taukeramiku - 82:80, trojkom koju je Đanluka Bazile dao dvije sekunde prije kraja, i to sa više od osam metara.

Prethodno je Huan Karlos Navaro faulirao Igora Rakočevića, a ovaj pogodio jedno od dva slobodna bacanja za vođstvo od 80:79.

Prvi šut za pobjedu Katalonaca promašio je Dejvid Andersen, kojem se "skratila" ruka, ali je odbijena lopta došla do italijanskog veterana. Ovaj je bez oklijevanja šutnuo i pogodio - kao Robert Ori za Lejkerse protiv Sakramenta, u finalu Zapadne konferencije 2002. godine.

Taukeramika je bolje počela utakmicu, ali su gosti dobili drugu četvrtinu sa 28:16, što im je omogućilo da u drugom poluvremenu skoro neprestano budu u vođstvu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Andersen sa 21 poenom, Jaka Lakovič postigao je 13, Fran Vaskez 12, a Navaro 11. Zanimljivo je da se Bazile upisao u listu strijelaca tek pomenutom trojkom, iako je u igri proveo 20 minuta.

Igor Rakočević, za kojeg italijanski mediji tvrde da će naredne sezone igrati za Montepaski iz Sijene, predvodio je TAU sa 19 poena, dok je Tijago Spliter ubacio 18.

Druga utakmica na rasporedu je u subotu, takođe u Vitoriji.