Partizan - Crvena zvezda 62:66 (kraj 3/4)

U Pioniru se igra prva utakmica finala plej-ofa srpske Superlige. Bogdanović vratio crno-bele u život.

Partizan - Crvena zvezda 62:66 (kraj 3/4) Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde Telekom prvih 10 minuta su rešili u svoju korist rezultatom 15:24.

Imali su i 11 poena prednosti (10:21), crno-beli su vezali pet poena, od toga četiri Pavlović, ali je Dženkins trojkom vratio gostima opipljiviju prednost. Zvezda je za 10 minuta šutirala trojke 4/6, Partizan samo 1/7.

Crno-beli su preko Pavlovića i Gagića "otvorili" drugu četvrtinu serijom od 6:0, smanjili na 21:24, ali je Zvezda uzvratila istom merom, obilato koristeći protivnikove greške.

Pored velikog broja izgubljenih lopti, Partizanu nije išla u prilog frustracija Saše Pavlovića sudijskim odlukama, zbog čega je posle nekih neuspelih akcija u napadu dizao ruke od napora u odbrani. Zvezda je i takve situacije iskoristila da postigne barem pet poena...

Crveno-beli su u prvih 20 minuta imali šuterski izuzetno raspoložene bekove. Dženkins i Lazić postigli su po 10 poena, uključujući po dve trojke.

Lazić je preko ruke poentirao za 28:39, zatim je Dženkins vezao dva koša sa poludistance (32:43), da bi Lazić posle promašene trojke Pavlovića istrčao kontru i žestoko zakucao, izbegavši mlak pokušaj Tepića da ga omete.

Time su nominalni gosti stekli maksimalnih 13 poena prednosti na poluvremenu - 32:45 (15:24, 17:21)...