Kako pogoditi koš Amera?!

Reprezentacija Finske ubacila samo DVA poena u drugoj četvrtini meča protiv SAD. I to slobodnim bacanjima! Na kraju, 114:55!

Potpuna dominacija američkih košarkaša u utakmici protiv Finske (i na čitavom turniru?) bila je i očekivana. Meč je, ipak, već u prvom poluvremenu doneo podatak za rubriku "verovali ili ne".

U toku čitave druge četvrtine, Finci su ubacili samo DVA poena! Postigao ih je Temu Raniko, sa linije penala. Autsajder je šutirao iz igre 0/17!

Selekcija SAD vodila je na poluvremenu 60:18, predvođena Entonijem Dejvisom (11 poena). Za dva je šutirala sa izuzetna 72 procenta uspeha (22/29)!

Do kraja utakmice prednost apsolutnog favorita je očekivano rasla i narasla do konačnih 114:55!

Selektor najjačeg tima na turniru Majk Kžiževski očekivano je pružio priliku svim igračima, a najviše se istakao Klej Tompson, sa 18 poena, uz šut za tri 4/7. Entoni Dejvis ubacio je 17.

Rutinska pobeda reprezentacije SAD ostvarena je uz čak 20 asistencija, 18 ukradenih lopti (Harden 4), šut za tri 6/18 i za dva 37/55. NBA igrači su, naravno, i nadskočili rivala - 46:31.

Amerikanci će sledeću utakmicu u okviru Grupe C igrati u nedelju, u Bilbau, takođe od 21.30, protiv Turske. Da li će tim Ergina Atamana moći da pruži bar malo žešći otpor boljem od sebe?

SAD: Kari 4 (5 as), Tompson 18 (4/7 za tri), Rouz 12, Farid 6 (6 sk), Gej 10, Derozan 5 (4 as), Irving 9 (4 as), Plamli 6, Kazins 9 (10 sk), Harden 9 (4 ukr), Dejvis 17, Dramond 9.

FINSKA: Koivisto, Marfi 10, Murien 2, Haf 12, Li 4, Salin, Koti 6, Koponen 12, Nutinen 2, Motola 2, Lehto, Raniko 5.