Španci ubedljivi na startu, Iran nije naivan

Pau Gasol predvodio domaćina Svetskog prvenstva do trijumfa nad Irancima, koji bi mnogima mogli da pomrse račune. Na kraju poslednjeg meča prvog kola, 90:60.

Španci ubedljivi na startu, Iran nije naivan Izvor: MN PRESS

Uvodni takmičarski dan Mundobasketa završen je tamo gde nas najviše i interesuje, u Granadi.

U poslednjem meču 1. kola Grupe A, u koju je smeštena i naša reprezentacija, Španija je pobedila Iran 90:60 (27:18, 21:15, 22:17, 20:10), na čelu sa raspoloženim Pauom Gasolom.

Predvodnik "favorita za srebro" postigao je 33 poena za čak 29 minuta na parketu. Uz to, sakupio je i osam skokova.

Razigrani među domaćima bili su i njegov brat Mark, koji je bio drugi strelac sa 15 poena (10 sk), kao i Rudi Fernandez (12) i Huan Karlos Navaro (10). "Furija" je završila utakmicu sa čak 22 asistencije (Rubio 5, a Rudi, Rodrigez i Mark Gasol po četiri). Ibaka i Rejes nisu nastupili, jer je i uoči utakmice procenjeno da nema potrebe.

Sa druge strane, gledaoci su se uverili u kvalitet plejmejkera Irana Mahdija Kamraija, koji je na poluvremenu ubacio 16 poena, uz šut iz igre 6/9 i uspešne duele sa Ljuljom i Kalderonom. Posebno se istakao u "pik" igri i u nastavku ubacio još dva poena.

Iranski centar Hamed Hadadi, koji se u Granadi sreo i sa svojim bivšim saigračem Markom Jarićem završio je meč kao drugi strelac svog tima (16p ) i prvi skakač (15 sk), iako se mnogo trošio u borbi sa inspirisanim Pauom.

Arsalan Kazemi, koji je najavljen kao druga zvezda tima, usao tek sredinom druge četvrtine, proveo na terenu pet minuta i jednom neuspešno šutirao.

Reprezentacija Srbije igraće protiv Irana u ponedeljak u 15.30 i trebalo bi da veoma oprezno pristupi toj utakmici, jer je azijska selekcija u subotu dokazala da je višestruko ozbiljnija od Egipta. Španci će nam biti rivali u četvrtak od 22.00 časa, u poslednjem kolu prve faze.