Hrvati upisali i drugu pobedu: Pala Argentina

Kod "gaučosa" samo je Skola bio raspoložen sa 30 poena, što nije bilo dovoljno da se pobedi Hrvatska koja sa stoprocentnim učinkom igra protiv Senegala u trećem kolu

"Kockasti" su upisali drugu pobedu na Mundobasketu u Španiji, pošto su posle teško borbe i produžetaka protiv Filipinaca, savladali Argentinu 90:85.

U prvom poluvremenu bila je dosta izjednačena borba, što je pokazao i rezultat na poluvremenu, 46:44 u korist Hrvatske.

Prelomni trenutak meča dogodio se u 27. minutu kada su Hrvati napravili seriju od 8:0 i odlepili se na 12 razlike. Pokušavali su "gaučosi" u poslednjoj deonici da preokrenu rezultat, i čak i stigli na pet poena razlike, ali onda je Leni Ukić pogodio trojku na minut i po do kraja, čime se Hrvatska opet odlepila na osam razlike, i posle toga lagano privela utakmicu kraju.

U redovima hrvatske reprezentacije čak pet igrača je postiglo dvocifreni broj poena od kojih je najefikasniji bio Simon sa 18 poen, a Šarić i Bogdanović su stali na 16. S druge strane, Skola je postigao čak 30, dok je Kampaco dodao 13.

Zanimljivo je da su Argentinci ovaj meč odigrali posle samo 18 sati nakon, a Hrvati sledeću utakmicu igraju već u ponedeljak od 12.30 protiv Senegala.

Ekipa Novog Zelanda, koja je pobedila našu reprezentaciju u poslednjoj proveri pred Mundobasket, neočekivano je zabeležila i drugi poraz na početku šampionata. Bolja od njih je bila Dominikasnka Republika 76:63.

U grupi D, Australija je očekivano pobedila Južnu Koreju 89:55.