Ni "d" od derbija Brazil - Španija

Domaćin ovogodišnjeg Mundobasketa "razbio" Južnoamerikance u meču trećeg kola Grupe A. Đorđević i Bodiroga uživo gledali naredne rivale.

Mnogo više očekivalo se od brazilskih košarkaša u duelu sa Španijom, ali je domaćin ovogodišnjeg Svetskog prvenstva bio toliko moćan da je pitanje i da li bi sa boljom partijom Južnoamerikanci uspeli da učine nešto više.

U duelu jedine dve neporažene reprezentacije Grupe A u prva dva kola, Španija je slavila ubedljivih82:63(30:14, 15:18, 21:15, 16:16).

Kao što rezultat pokazuje, već posle prve četvrtine pobednik je mogao da se nasluti... Gotovo nijednog trenutka u meču nije bilo neizvesnosti, pošto je posle uvodnih 2:0 za Brazil, Španija napravila seriju 8:0 i od tada diktirala tempo igre, najviše zahvaljujući odličnoj igri u odbrani.

Najubedljivija prednost u meču bila je "plus 22", u finišu treće četvrtine (64:42) i u poslednjem minutu (82:60).

S obzirom da će ove dve reprezentacije biti naredni rivali našim "orlovima" (Brazil u utorak, Španija u sredu), selektor Aleksandar Đorđević i potpredsednik KSS Dejan Bodiroga utakmicu su posmatrali sa tribina dvorane u Granadi.