Francuzi se "furiji" opirali deset minuta

Španija, opet, preko 20 poena razlike. U 4. kolu Grupe A Mundobasketa pobeđen evropski prvak Francuska. "Furija" prva, Brazil drugi, a za treće i četvrto mesto boriće se Srbija, Francuska i Iran.

Španija nastavlja sa sjajnim igrama pred svojom publikom na Svetskom prvenstvu.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Evropskog šampionata, "crvena furija" je sa kamatom vratila dug Francuskoj za bolan poraz i izgubljenu titulu.

Španija - Francuska 88:64 (22:19, 22:15, 21:16, 23:14), u četvrtom kolu Grupe A.

"Trikolori" su se dobro držali prvi deo utakmice, a u prvoj četvrtini su bili u egalu, sve dok Huan Karlos Navaro nije vezao dve trojke, u poslednjoj sekundi prve deonice i u uvodnom napadu druge četvrtine. Sa devet vezanih poena (tri trojke), Španija se odlepila na 28:19 i praktično tu prelomila meč, iako je prvak Starog kontinenta na momente uspevao da uhvati rezultatski priključak.

U nastavku utakmice Španija je u potpunosti razvila prepoznatljivu igru i iz minuta u minut uvećavala prednost do konačne ubedljive pobede.

Najefikasniji igrač meča bio je Mark Gasol sa 17 poena, na drugoj strani Nikola Batum je ubacio 11.

Španija je četvrtim trijumfom u grupi ( Brazil 82:63, Iran 90:60, Egipat 91:54, Francuska 88:64) obezbedila prvo mesto, bez obzira na ishod utakmice u četvrtak protiv Srbije.

"Orlovi" su trenutno treći sa istim skorom kao Francuska, ali će najverovatnije takmičenje u prvoj fazi Mundobasketa završiti na poziciji broj četiri. Postoji i kalkulacija da tim Saše Đorđevića završi na trećem mestu, ali je za tako nešto potrebno da Iran pobedi "galske petlove" određenom razlikom (sa manje od šest poena razlike).